Apple začalo s predajom iMacu 24″, ktorý sa tak dostal do rúk viacerých profesionálov. Nejedná sa ale iba o ľudí, ktorí testujú jeho výkon alebo schopnosti. Nachádzajú sa tu aj technici zo spoločnosti iFixit, ktorí si posvietili na jeho hardvérové komponenty.

Nakoľko je celý článok veľmi čerstvý, k dispozícii sú zatiaľ iba prvé dojmy. Počítač má na prednej časti nalepený displej, po ktorého odstránení sa dostanete priamo ku hardvéru. V porovnaní s predchodcami je oveľa jednoduchší a nachádza sa tu množstvo častí a komponentov, ktorých význam zatiaľ nepoznáme.

- Reklama -

Už röntgenové snímky zobrazujú dve veľké plechové platne pripevnené na zadnú časť šasi. iFixit sa domnieva, že slúžia na efektívnejšie odvádzanie tepla, no potvrdiť tu budú musieť dodatočné testy. Logo v zadnej časti je z vnútonej strany upevnené pomocou obdĺžnikovej platne. Doposiaľ sa pri iMacu používal tvar kruhu.

Ako môžete vidieť sami, celý hardvér je situovaný prevažne do spodnej brady, ktorej prítomnosť mnohí fanúšikovia značky kritizujú.

Okrem základnej dosky s procesorom M1, RAM či SSD úložiskom sa tu nachádza aj vetranie a reproduktory. Taktiež sem smeruje napájanie a všetky konektory zo zadnej časti iMacu 24″. Nutné je podotknúť, že na fotografiách je drahšie prevedenie so 4x USB-C Thunderbold 3 portmi.

Na záver už iba spomenieme, že vnútro iMacu 24″ pôsobí relatívne lacným dojmom. Dôvodom sú moderné technológie a čipy, ktoré sa v porovnaní s predošlými riešeniami zásadným spôsobom zmenšili.

iFixit ešte neprezradil, aká bude náročnosť prípadných servisných úkonov. Vzhľadom ale na prítomnosť ARM čipu M1 bude zrejme pri akomkoľvek probléme s procesorom, RAM alebo SSD nutné vymeniť celú základnú dosku. To veru neznie ako lacná záležitosť…

- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here