Spoločnosť Apple rozširuje pôsobenie svojej hudobnej streamovacej služby na ďalšie rozhranie. Apple Music prichádza do webových prehliadačov. Doteraz nič takéto nefungovalo.

Apple Music prichádza do webových prehliadačov

Hudobná streamovacia služba je na teraz dostupná len vo svojej aplikácii pre iOS či Android. Ako sa ale ukazuje, čoskoro pribudne nová platforma, ktorá už je dnes sprístupnená beta testerom operačného systému MacOS 10.15. Catalina.

- Reklama -

Konkrétne sa jedná o platformu webových prehliadačov, odkiaľ bude taktiež možné pustiť si hudbu, na ktorú máme práve chuť. Doteraz nič podobné nebolo možné a to je chyba. Obdobnú funkciu ponúka aj konkurenčná služba Spotify, ktorá má približne raz toľko predplatiteľov ako Apple Music.

Apple Music prichádza do webových prehliadačov! - svetapple.sk

Samotná služba od Apple nevyzerá vo webovej aplikácii príliš odlišne ako v klasickej aplikácii v najnovšom MacOS 10.15 Catalina prípadne iOS 13. Používateľské rozhranie je prakticky identické a ak sem niekto príde z appky, nebude mať najmenší problém s intuitívnym ovládaním a rozložením pracovných prvkov. Všetky funkcie, ktoré ponúkajú klasické aplikácie nájdete aj tu, takže používateľ nie je v konečnom dôsledku o vôbec nič ukrátený.

Na čo je to dobré?

Možno sa pýtate, na čo je dobrá webová verzia takejto aplikácie. Dôvod je v podstate absolútne jednoduchý. Je bližšie k používateľom. Inými slovami. Ak sa niekomu napríklad len vybije iPhone alebo Mac ale chce počúvať hudbu cez svoj streamovací systém, za ktorý si platí každý mesiac, môže tak urobiť z akéhokoľvek počítača, v ktorom sa nenachádza operačný systém Windows.

O tom, kedy bude služba dostupná zatiaľ nevieme. Mala by ale prísť s uvoľnením MacOS 10.15. Catalina. Ani tento dátum ale nepoznáme. Na teraz si teda môžete iba vyskúšať vrámci verejného beta testovania tohto operačného systému, ako vyzerá webová verzia Apple Music.

Apple Music prichádza do webových prehliadačov! - svetapple.sk
Apple Music prichádza do webových prehliadačov! – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.