iPhone 11 Pro je vodotesný smartfón. Ako sa však ukazuje, existuje tu určité riziko spôsobené samotným Applom. Do vody by sme sa s ním už teraz pravdepodobne nepúšťali. Dnes sme si všimli, že na ňom vytŕča tesnenie. Všimnete si to však len veľmi ťažko.

Z iPhonu 11 Pro nám vytŕča tesnenie.

Už ani to spracovanie Apple produktov nie je to čo to kedysi bývalo. Pred pár dňami sme vás informovali o tom, že sa nám zasekáva digitálna korunka na „úplne nových“, repasovaných hodinkách Apple Watch. Dnes sme pri kontrole iPhonu 11 Pro prišli na to, že nám tu vytŕča tesnenie. Čo sa to vlastne deje?

Chybu sme objavili prakticky úplne náhodou. iPhone 11 Pro sme chceli trochu vyčistiť. Kontrolovali sme preto aj špáry medzi mliečnym sklom kovovým rámikom. Zrazu sme tu však spozorovali akúsi „špinu“, ktorá však evidentne nebola špinou. Zachytiť sa nám to dobre podarilo iba na jednej jedinej fotke. To podčiarkuje fakt, že si niečo podobné „náhodou“ všimnete len veľmi ťažko a musíte túto chybu doslova hľadať. Voľným okom je to vidno len pod určitým uhlom. Aj to vo chvíli, keď na zariadenie svieti slnko alebo umelé svetlo.

Zo začiatku to vyzeralo skôr ako lepidlo alebo jednoducho niečo, čo sa do miniatúrnej špárky vo vrecku natlačilo. Nijakým spôsobom to nejde ale vyčistiť ani „zoškriabať nechtom“. Navyše detail na fotke ukazuje, že je to práve tesnenie, ktoré zabezpečuje vodeodolnosť. Zaujímalo by nás ale do akej miery je telefón teraz vodotesný, keď tesnenie trčí von…

Tesnenie vylieza z miesta medzi rámikom a sklom – svetapple.sk

Dobre si rozmyslite, či s ním pôjdete do vody

Prečo to hovoríme? Odpoveď na túto otázku je jednoduchá… Môže za to reklamačný poriadok spoločnosti Apple. Ten síce na jednej strane hovorí, že iPhone je vodotesný do 4 metrov na dobu 30 minút. Na druhej strane ale ak toto zariadenie utopíte (a je jedno, že je to v kaluži vody pred vašim domom), nikto vám reklamáciu neuzná.

Je to možno zvláštny postup ale tak to jednoducho je a musíme sa s tým zmieriť. Čo ak by sme ale telefón utopili práve vinou nekvalitného tesnenia? Ťažko povedať. Pri najbližšej návšteve servisu s našimi repasovanými Apple Watch sa určite na tento problém opýtame a uvidíme ako to budú kompetentní riešiť. Je to telefón za vyše 1500€ a to nie je práve málo na to aby sme dostali nedokonalý kus… Skontrolujte si preto svoje telefóny a ak máte takúto chybu, dávajte si na vodu radšej pozor…

Prečítajte si tiež  Prečo sa káble od iPhonu lámu? Nie, naozaj nás Apple nechce nútiť ku kúpe nového kábla. Dôvod je iný!
Dobre si rozmyslite, či s ním pôjdete do vody. Z iPhonu 11 Pro nám vytŕča tesnenie.
Dobre si rozmyslite, či s ním pôjdete do vody. Z iPhonu 11 Pro nám vytŕča tesnenie.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.