Applu nie sú ľahostajní ani zamestnanci tovární. Podľa najnovších informácií zastavuje rozširovanie produkcie vo Vietname. Dôvodom sú zlé pracovné podmienky. Kompetentní plánujú osobnú návštevu krajiny.

Apple vyžaduje prísne štandardy

Vietnamské spravodajské portály uvádzajú, že cupertinský gigant nie je spokojný s podmienkami vo výrobných závodoch Luxshare-ICT. Zástupcovia Applu počas najbližších dní navštívia krajinu aby prešetrili situáciu.

Firma si kladie v tejto oblasti prísne pravidlá. Pokiaľ nie sú dodržiavané, dodávateľom hrozia sankcie. Spomenúť by sme mohli napríklad zabezpečenie ubytovania pre zamestnancov v blízkosti výrobných hál. Tak isto sú tu určité nároky na prestávku, stravu, maximálny počet odpracovaných hodín atď…

Luxshare-ICT mal problém so zháňaním kvalifikovaných ľudí. Podľa správ nepochádzajú len z Vietnamu ale z rôznych kútov sveta. Apple je znepokojené informáciou, že tieto osoby musia cestovať príliš ďaleko do práce. Mali by mať zabezpečenú ubytovňu.

Spomínaný dodávateľ má v týchto chvíľach čakať na povolenie pre výstavbu nových továrni a tak isto ubytovacích jednotiek. Jablková spoločnosť plánovala rozširovať výrobu aj o iné produkty. Kým však nebude vyriešený aktuálny problém, pravdepodobne sa nikam neposunie. Uvidíme ako to dopadne. Všetko budeme podrobne sledovať.

V tomto bode treba podotknúť, že cieľom Applu je čo najviac diverzifikovať výrobu. Počas posledných 2 rokov sa kompetentní presvedčili, že spoliehať sa na niekoľko dodávateľov v rámci jedenej krajiny nie je dobrý nápad. Aj preto plánuje nové továrne napríklad vo Vietname či Indii. Otázne teraz ostáva, ako dlho to môže trvať.

Prečítajte si tiež  Návod: Ako nahrávať obrazovku na Macu?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.