Spoločnosť Apple neustále pracuje na tom, aby boli jej operačné systémy čo najdokonalejšie. Používatelia sú tak často zásobovaní množstvom aktualizácií, ktoré riešia ich problémy. Nanešťastie však nie každý o podobné updaty stojí. Apple teraz začalo tlačiť na tých, ktorí ich odmietajú.

Apple núti používateľov macOS používať aktuálnu verziu systému

Hoci je macOS veľmi dobre zabezpečený operačný systém, stále sa v ňom objavujú nedokonalosti, ktoré sú odhaľované v priebehu času. S vydaním jeho novej verzie macOS Catalina 10.15.5 prichádza aj niečo, čo medzi ľuďmi odmietajúcimi aktualizácie nebude veľmi populárne. Možno ste aj vy poznali trik, vďaka ktorému ste vedeli cez terminál skryť výrazné a otravné tlačidlo pre aktualizáciu. Po novom to už nebude možné. Novinka sa týka aj macOS Mojave či macOS High Sierra. Za všetkým stojí aktualizácia zabezpečenia s číslom 2020-003.

Ak sa po poslednom update pokúsite upozornenie na ďalšiu aktualizáciu „vymazať“ pokynom: ignore „macOS Catalina“, vôbec nič sa nestane. Namiesto toho vám počítač v termináli vypíše hlášku s textom: Ignoring software updates is deprecated.
The ability to ignore individual updates will be removed in a future release of macOS.
(Ignorovanie aktualizácií softvéru je zastarané. Schopnosť ignorovať jednotlivé aktualizácie bude odstránená v budúcej verzii macOS.). Firma jednoducho chce, aby ste na svojom zariadení používali aktuálny softvér. Má to svoje opodstatnenie.

Ako sme už uviedli vyššie, macOS je síce perfektný, no určite nie je dokonalý. Zabezpečenie je vylepšované prakticky neustále a firma nechce v žiadnom prípade riskovať, že by sa do vášho počítača dostala nežiadúca osoba alebo škodlivý softvér. Pokiaľ teda patríte medzi tých, ktorí boli zvyknutí vyššie uvedeným spôsobom ignorovať aktualizácie, pravdepodobne už máte smolu. Je to podľa vás takéto „nútenie“ správne?

macbook pro 13" klávesnica
Apple núti používateľov macOS používať aktuálnu verziu systému.
Prečítajte si tiež  Apple vydalo iOS 14.4 a iPadOS 14.4 pre vývojárov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.