Nové iPady priniesli revolučné zmeny, ktoré museli potešiť každého horkokrvného nadšenca tabletov. Okrem čipu Apple Silicon M4, tenších rámčekov či redizajnu sme sa však dočkali aj zmien, ktoré sa takpovediac dali čakať. Apple oznámil, že ich najnovšie verzie iPadu Pro a iPadu Air, už nebudú obsahovať tradičné nálepky s logom nahryznutého jablka v balení.

Tento krok je súčasťou zelenej iniciatívy spoločnosti na elimináciu plastov z balenia produktov. Zákazníci, ktorí si prajú získať nálepku Apple, majú možnosť požiadať o ňu priamo v obchode Apple Store pri nákupe nového iPadu Pro alebo Air. Gigant z Cupertina sa tak opäť posúva o krôčik ďalej k svojmu cieľu, ktorým je uhlíková nezávislosť.

Apple chce do budúceho roka úplne skončiť s plastami

Čo sa týka náhlavných súprav Vision Pro, ani tie neobsahujú nálepky Apple. Na druhej strane, nedávno predstavené modely MacBook Air, ktoré sa začali predávať v marci, sú stále dodávané s nálepkami.

Zdá sa, že Apple postupne odstraňuje nálepky z balenia svojich produktov, aj keď v niektorých modelových radoch to trvá o čosi dlhšie.

Apple nálepky pre MacBook
Zdroj: 9to5Mac

Apple už v minulosti vyhlásil, že plánuje do roku 2025 úplne odstrániť plast z balenia svojich výrobkov. V niektorých prípadoch sa však prechod k alternatívnym materiálom nemusí úplne vyplatiť. Výborným príkladom sú kryty FineWoven, ktoré majú nahradiť kožené príslušenstvo.

Spočítané to majú aj kryty Finewoven

Materiál FineWoven, ktorý predstavila spoločnosť Apple počas minulého roka sa takmer okamžite stal terčom kritiky. Nekvalitné vyhotovenie viedlo k tomu, že Apple už čoskoro stiahne tieto kryty a obaly z predaja.

FineWoven recenzia
Zdroj: SvetApple

Hlavným dôvodom postupného zastavovania výroby malo byť množstvo problémov s kvalitou materiálu FineWoven, čo žiaľ môžeme potvrdiť aj my v redakcii.

Kompletnú recenziu, ako aj to, ako hrozne náš kryt vyzeral po niekoľkých mesiacoch používania si môžete pozrieť na tomto odkaze.

Prečítajte si tiež  Apple dá poslednú šancu krytom FineWoven. Aj tak to už ale majú spočítané

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5Mac
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.