Nielen hodinky Apple Watch, ale aj všetky Macy sa dnes dočkali aktualizácie. Jablková spoločnosť vydala update macOS Catalina 10.15.4. Aktualizácia s rovnakým názvom, prišla už pred dvoma týždňami. Dnes sme sa dočkali rovnakej verzie, v ktorej je oprava niektorých chýb.

Apple vydalo macOS 10.15.4 pre všetky počítače Mac.

Popravde nás trochu prekvapila situácia, keď Apple vydalo rovnaký operačný systém, ako pred dvoma týždňami. Podľa všetkého sa jedná o rovnakú verziu, ktorá eliminuje viacero chýb. Vývojári ju nechceli označiť ako macOS 10.15.5, nakoľko update s rovnakým názvom je momentálne v testovaní, v rámci beta programu

Pokiaľ tušíte, že aj v tomto prípade sa opravuje chyba s FaceTime, tak máte pravdu (ale iba čiastočnú). Okrem toho, že by malo fungovať toto telefonovanie s iOS 9.3.6 a starším a potom OS X El Capitan 10.11.6 a starším, pribúdajú aj ďalšie vylepšenia.

Firma si posvietila aj na komplikácie, ktoré vznikali používateľom s účtami pri službe Office 365. Vývojári tiež vyriešili problém, týkajúci sa USB-C portu, ktorý po krátkom čase používania jednoducho prestal reagovať.

Na záver tu máme ešte jednu malú opravu špeciálne pre nový MacBooku Air 2020. Niektorí jeho čerství majitelia boli svedkami absolútneho zlyhania, respektíve zamrznutia zariadenia počas toho, ako do neho inštalovali asistenta, alebo pripájali/odpájali 4K/5K displej. Dnes už je všetko minulosťou. Za všetky problémy mohol našťastie len systém a nie hardvér.

Je zrejmé, že update macOS 10.15.4 bude jedným z posledným pred vydaním úplne novej verzie, macOS 10.16. Tá by mala byť predstavená už prvého júna na WWDC 2020. Do tej doby nás však ešte čaká minimálne jedna menšia aktualizácia.

MacBook Pro 16" dostane procesor Intel Core i9 s Turbo Boostom na 5,3 GHz.
Apple vydalo macOS 10.15.4 pre všetky počítače Mac.
Prečítajte si tiež  Toto na Silvestra neskúšaj!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.