Spoločnosť Apple už dlhé roky bojuje za zachovanie Lightning konektora vo svojich mobilných zariadeniach. Jedným z dôvodov je to, že ho firma vyvinula sama a tak drží nad jeho predajmi a certifikáciami plnú kontrolu. S tým však bude koniec.

Celá vec sa skomplikovala vtedy, keď sa do tejto problematiky vložila Európska únia, ktorej sa podarilo presadiť nový zákon. Ten zakazuje firmám, medzi ktoré patrí aj Apple, využívať akýkoľvek iný konektor vo svojich mobilných zariadeniach, ako je USB-C. Podrobne sme sa celej téme venovali v tomto článku.

Na základe tohto rozhodnutia sa dlhšie špekulovalo, akým spôsobom sa ho pokúsi spoločnosť Apple obísť – napríklad predstavením iPhonu bez nabíjacieho portu. Zdá sa však, že firma sa mu napokon plne podriadi.

Dnes totiž jej zamestnanec Greg Joswiak, ktorý pracuje na pozícii senior viceprezidenta celosvetového marketingu potvrdil, že Apple postupne prejde na štandard USB-C. Urobil to v rozhovore so známou novinárkou Joannou Stern pre Wall Street Journal.

Rozlúčte sa s Lightningom. Apple nemá na výber 

iPhone s USB-C a Android panák
Zdroj: Caitlyn McGarry / Gizmodo (úprava redakcie)

Keď sa Sternová opýtala Joswiak, ako Apple zareaguje na nové pravidlá EÚ, ten odpovedal v krátkosti Samozrejme, budeme sa musieť podriadiť, nemáme na výber.“

Novinárka ďalej pokračovala s otázkou, v ktorej sa snažila zo šéfa marketingu vytiahnuť informáciu, kedy Apple predstaví prvý iPhone s USB-C.

Joswiak je však profesionál a nenechal sa nachytať. Aj keď sa už dlhšiu dobu hovorí, že by mal byť týmto zariadením pripravovaný iPhone 15, ktorý príde na trh na budúci rok, sám presnú odpoveď nešpecifikoval.

Rovnako tak neprezradil, či sa štandardu USB-C dočkáme len v Európe alebo sa stane súčasťou zariadení predávaných po celom svete. To, ako to dopadne teda uvidíme až časom. My budeme celú situáciu sledovať a o všetkých novinkách vás informovať.

Dajte nám vedieť do komentára, či sa už tešíte na príchod USB-C do iPhonu. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Nové iPhony môžu mať problémy s bezdrôtovým nabíjaním.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -