Úniky nás neklamali. Apple predstavilo balíky služieb Apple One. K dispozícii budú 3 možnosti v rámci mesačného predplatného. Na Slovensku sa môžme tešiť len na dve z nich.

3 balíky služieb

Technologický gigant sa už niekoľko rokov zameriava na služby. Tie si platíme v rámci mesačného predplatného. Jednotlivé položky nie sú extra vysoké, no môže to byť aj výhodnejšie.

Ak sa rozhodnete pre Apple One tak ušetríte. K dispozícií sú až tri možnosti. Základ tvorí verzia Individual a pre rodiny je pripravený balík Family.

Nároční používatelia ocenia Premier. Ten ale na Slovensku nebude dostupný. Dôvodom je prítomnosť služby Apple News+ a Apple Fitness+. Ani s jednou z nich sa zatiaľ na našom území nepočíta. Časom sa to môže zmeniť.

V texte nižšie si rozoberieme štandardné dva balíky, pri ktorých uvádzame ceny získané z nemeckého Apple Online Store. Predpokladáme, že u nás budú rovnaké alebo veľmi podobné. Poďme na to.

Základný: Individual za 14,95€

Pokiaľ ste jednotlivec a zároveň fanúšik služieb od jablkovej spoločnosti, štyri z nich získate za sumu 14,95€. K dispozícii bude Apple Music, Apple TV+, Apple Arcade a iCloud (50GB). To znie celkom fér. Koľko ale stoja samostatne?

  • Apple Music – 5,99€/mesačne
  • Apple TV+ – 4,99€/mesačne
  • Apple Arcade – 4,99€/mesačne
  • iCloud (50GB) – 0,99€/mesačne

Ak to všetko zrátame, vychádza to 16,96€. Každý mesiac vám tak spoločnosť stiahne z účtu o 2,01€ menej. Aj keď to nevyzerá ako extra výhodná ponuka, po jednom roku sa dostávame na sumu 24,12€.

Toto platí samozrejme za predpokladu, že predplácate všetky služby z balíčka (čo nie je samozrejmosť).

Rozšírený: Family za 19,95€

Pokiaľ má vaša rodina viacero členov s Apple produktami, oplatí sa balíček Family. K dispozícii sú tu opäť služby Apple Music, Apple TV+, Apple Arcade a iCloud (200GB). Finálna mesačná čiastka predstavuje 19,95€/mesačne. Koľko ušetríte oproti samostatnému predplatnému?

  • Apple Music – 8,99€/mesačne
  • Apple TV+ – 4,99€/mesačne
  • Apple Arcade – 4,99€/mesačne
  • iCloud (50GB) – 2,99€/mesačne

Ak to všetko zrátame, vychádza to 21,96€. Každý mesiac vám tak spoločnosť stiahne z účtu o 2,01€ menej. Ročná úspora predstavuje takisto 24,12€.

V súčasnosti nie je isté, kedy bude Apple One dostupný pre používateľov. Cupertinský gigant uviedol, že ho spustí počas jesene 2020. Naš skromný tip dopadá na október, tesne po predstavení iPhonu 12. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  Staré remienky nebudú mať problém s novými Apple Watch Series 7
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.