Aj keď to nie je isté, spoločnosť Apple by nám už zajtra mohla predstaviť úplne nový iPad mini 6. generácie, ktorý dostane po deviatich rokoch od uvedenia prvej generácie na trh zásadne prepracovaný dizajn.

Ten počíta s plochými hranami, edge-to-edge displejom a zaujímavými riešeniami, ktoré sme na iPade nikdy pred tým nevideli.

Už dávnejšie sa objavili správy, že iPad mini 6. generácie nebude disponovať tradičným rozmiestnením tlačidiel tak, ako predchádzajúca generácie. Regulácia hlasitosti sa má dostať do vrchnej časti zariadenia, čím by sa mohlo zjednodušiť používanie tabletu na šírku.

Ako môžete vidieť na dnešnom úniku fotografií, o ktoré sa postaral leaker Majin Bu a pôvodne pochádzajú od výrobcu transparentných obalov, iPad mini 6. generácie má vo vrchnej časti aj ďalšie dva reproduktory, čím sa doťahuje na modely iPad Air a taktiež iPad Pro.

Súčasná generácia má reproduktory len v spodnej časti, medzi ktorými je Lightning port. Novinári to častokrát kritizovali…

1 fotoaparát, Touch ID a Apple Pencil 

Dôležité je tiež spomenúť, že zariadenie dostane 1 šošovku fotoaparátu spolu s LED diódou a podľa veľkosti uzamykacieho tlačidla usudzujeme, že aj snímač odtlačkov prstov Touch ID, ktorý nahradí drahšie riešenie Face ID.

Prečítajte si tiež  Dámy a páni, takto bude vyzerať nový iPad mini 6. generácie

Na záver nemôžeme zabudnúť na nové možnosti využitia ceruzky Apple Pencil. Najmenší tablet z rodiny Apple vám umožní, aby ste si ju pripli o pravú stranu zariadenia za pomoci magnetov a následne bezdrôtovo nabili. Vo výsledku tak bude podporovať Apple Pencil 2. generácie.

Pozrite si obrázky a napíšte nám do komentára, čo si o tom myslíte vy. Je to podľa vás iPad mini 6. generácie alebo nie?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -