Spoločnosť Apple je preslávená svojim elegantným dizajnom a inovatívnymi produktami, ktoré majú svoj typický vizuálny štýl. Napriek tomu tento gigant čelí významnej zmene, pretože Bart Andre, kľúčová postava tímu priemyselného dizajnu spoločnosti Apple, oznámil svoj odchod do dôchodku. Andreho odchod, ktorý má za sebou viac ako 30 rokov práce v spoločnosti Apple, znamená koniec jednej éry. Informuje o tom Macrumors.

Tento dizajnér po prvýkrát nastúpil do spoločnosti Apple ešte v roku 1992 a dokonca sa tak stalo po boku legendárneho Jonyho Iva. Bart Andre patril k posledným členom pôvodného dizajnérskeho tímu, ktorý vytvoril ikonický vzhľad všetkých moderných Apple produktov.

Jeho práca mala zásadný význam pri formovaní estetiky, ktorá sa stala synonymom značky Apple, a prispela k zariadeniam, ktoré nanovo definovali technologické a dizajnové štandardy vrátane iPhonu.

Je potrebné zmieniť, že pre spoločnosť Apple nie je odchod Andreho vôbec dobrou správou. Tím dizajnérov totiž zažil v posledných rokoch niekoľko zmien, najmä po odchode Jonyho Iva v roku 2019, ktorý si následne založil spoločnosť LoveFrom. Netrvalo dlho, kým do nej „naverboval“ aj niekoľko ďalších špičkových dizajnérov z Apple.

Apple robí zmeny v dizajnérskom tíme. Zamestnanci nie sú nadšení 

iPhone 15 v čiernej farbe
Zdroj: SvetApple

Nakoľko šlo o poriadnu zmenu, Apple musel reorganizovať štruktúry. Po odchode Iva zrušil funkciu šéfa produktového dizajnu a tím dizajnérov začlenil pod dohľad Jeffa Williamsa – prevádzkového riaditeľa spoločnosti. Uvedený krok však nebol prijatý úplne pozitívne.

Niektorí členovia dizajnérskeho tímu totiž v súčasnosti nie sú so súčasným riešením spokojní a navrhujú aby vedenie dizajnu prevzal niekto z nich. Predsa sami najlepšie rozumejú svojej práci.

Aby toho nebolo málo, Apple sa snaží rovnako, ako všetky ostatné technologické spoločnosti znižovať náklady a presne z toho dôvodu zaviedol do pracovného procesu dizajnérskeho tímu nové prevádzkové metodiky, kvôli ktorým sa kompletne zmenili niektoré postupy.

Firma si však naďalej drží blízko viacero svojich dlhoročných dizajnérov, ktorí patria medzi špičku vo svojom obore. Uvidíme, aký vývoj zažije dizajn Apple v najbližších rokoch. Nechajme sa prekvapiť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPad mini je vo veľmi výhodnej zľave. Je to geniálny tablet, ktorý si zamilujete
Môže ťa zaujímať
- Reklama -