A je to tu. Po 5. rokoch od predstavenia Apple Pay dorazilo na Slovensko. Je to zhruba 5. mesiacov po Českej Republike. V tomto článku sa dozviete všetko čo potrebujete vedieť. Ako kartu nastaviť a ako službu používať. Poďme teda rýchlo na to.
Apple Pay dorazilo na Slovensko
Po dlhýh rokoch, mesiacoch či hodinách čakania prišla tá chvíľa, kedy si všetci môžeme povedať konečne. Konkurencia tu už pôsobí dlhšiu dobu a bolo na čase aby Apple spustilo svoju platobnú službu aj na našom území. Stalo sa. Apple Pay dorazilo na Slovensko a my máme nesmiernu radosť. Poďme sa pozrieť, ktoré banky službu zo začiatku podporujú.
Banky
Medzi prvými bankami, ktoré Apple Pay podporujú je samozrejme Slovenská Sporiteľňa (vďaka ktorej sme poznali dátum spustenia), Tatra Banka, mBank, J&T banka. Taktiež zaplatíte aj internetovými službami Monese, Boon., Revolut či N26. Apple Pay funguje aj s Ticket Restaurant (Edenred). Na miesto lístkov budete platiť mobilom. To ale samozrejme nie je finálny súčet. Zvyšné banky budú postupne pribúdať, je to len otázka dní.
Ako pridať kartu?
Ak máš banku, ktorá Apple Pay podporuje, určite ťa zaujíma ako pridať kartu. Je to jednoduché:
- Otvorte aplikáciu Wallet
- Kliknite na možnosť „vybrať kartu“
- Naskenujte kartu (alebo ju ručne vypíšte) a ručne zapíšte CVV kód
- Nasleduje SMS správa s kódom
- Platíme!
V aplikácií Wallet si taktiež môžete aj upraviť nastavenia. Budete mať omnoho lepší prehľad napríklad o transakciách, histórii platieb a mnoho ďalšieho. Dôležitá infomácia je aj tá, že ak používate viacej kariet, do aplikácie ich nie je problém pridať. Treba si ale vybrať jednu, ktorá má byť prioritná.
Platenie je hračka
To ako bude prebiehať samotné platenie nepriamo potvrdzuje to, aké je to všetko vlastne jednoduché. Pokiaľ máte ešte starší iPhone, ktorý má Touch ID, službu spustíte dvojitým dotykom prsta na čítačke otlačkov prstov. Nakoľko dnes už ale používatelia hromadne prechádzajú na iPhone X,XR,XS a XS Max, autorizovať sa budete skôr tvárou. Vtedy je potrebné stlačiť Power Button 2 krát po sebe a mala by sa vám následne zobraziť možnosť platenia. Potom už len priložíte k bezkontaktnému terminálu a je hotovo.
Apple Pay môžete využívať aj v prípade, že máte hodinky Apple Watch. Tu stačí dva krát stlačiť zapínacie tlačidlo a zobrazí sa vám možnosť platenia. Takáto platba je ešte bezpečnejšia ako platba klasickou kartou. Apple si neukladá vaše osobné údaje. Nikto nedrží kreditku v ruke. Všetko je len medzi vašim telefónom a vašou rukou. Jednoduché platby bude možné vykonávať do výšky 20€. Nad túto sumu bude potrebné zadať PIN kód. Takto to ale funguje aj pri platení klasickou kartou.
To je zrejme všetko čo nateraz potrebujete vedieť. Neváhajte a rýchlo si aktivujte Apple Pay. Platenie funguje na akomkoľvek platobnom termináli.