Viete si predstaviť Apple Pencil aj pre iPhone? Nehovoríme o samostatnej ceruzke ale podpore, ktorú toto zariadenie môže priniesť. My osobne veľmi nie, minimálne vzhľadom na tvrdenia Steva Jobsa nie. Ako sa ale ukazuje, v Apple si to zrejme predstaviť vedia a navyše aj veľmi dobre.

3Apple Pencil aj pre iPhone a.k.a Apple kašle na tvrdenia Steva Jobsa

Steve Jobs bol veľký revolucionár. Jeho myseľ bola to, čo dohnalo Apple k úspechu. Nehovoríme, že dnes sa spoločnosti nedarí aj bez neho. Akýsi duch tu ale citeľne chýba. Steve bol vždy plný elánu a mal svoje zásady, ktoré nikdy neporušoval. Ešte v roku 2007 predstavil iPhone. V sekcii, kde počas prezentácie vysvetľoval ako ho budeme ovládať totálne zosmiešnil vtedajšie stylusy. “Kto ho potrebuje stylus?”, pýtal sa.

Sám hovoril, že stylusy neznáša. iPhone bol vytvorený tak aby sa dal ovládať pohodlne prstami a vyšlo to. Kapacitný displej vždy fungoval perfektne aj bez prídavného stylusu. Ako sa ale ukazuje, Apple Pencil, predstavená ešte v roku 2015 by reálne mohla podporovať modelovú radu iPhonu pre rok 2019. Písali sme už o tom jeden článok. Dnes sa ukazuje, že túto informáciu potvrdil ďalší analytik. Apple ide ale týmto krokom tak trochu proti sebe. Vôbec by to robiť nemuseli.

Späť
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here