To, že je Apple Pencil stále pomerne nedostupným tovarom vieme už niekoľko týždňov. Spoločnosť s nakúsnutým jablkom v logu jednoducho nedokáže vyrobiť dostatočné množstvo kusov a tak sa stalo, že tisíce zákazníkov na iPad Pro a Apple Pencil stále čakajú, pretože Apple Pencil stále nie sú. Teda sú, vystavené v obchodoch Apple Store. odtiaľ ale miznú rýchlosťou svetla!

Kradnú sa Apple Watch

Niektorí zlodeji vedia byť pekne drzí. Pokojne si nakráčajú do obchodu Apple Store, ukradnú si jednu ceuzku Apple Pencil a ešte sa pri tom všetkom tvária, ako by sa vlastne nič nestalo. Hold, to je náš svet a patrí to k tomu. Apple má nemalý problém s jeho demo kusmi Apple Pencil, ktoré si zlodeji jednoducho ukradnú.

- Reklama -

Hlavný problém je v tom, že Apple nemá maličké telo ceruzky ako ochrániť a rovnako sa v ňom nenachádza ani nijaké stopovacie zariadenie. Jeho poloha je preto nevypátrateľná a keďže ho je veľmi jednoduché ukradnúť, niekto s tým očividne nemá problém. Stačí prísť do Apple Store, 5 minút sa pohrať s ceruzkou, no a následne si ju v tej správnej chvíli strčiť do vrecka a odkráčať von. Aké je to jednoduché, že?

Je veľmi pravdepodobné, že tieto demo kusy nakoniec nekončia v rukách fanatických používateľov ale práve ako inzerát na eBay. Tieto ceruzky sa tu totiž predávajú za 400$ a tak ide o skvelý biznis. Bez krabice a bez dokladov si ale môžu zlodeji pýtať maximálne polovičnú cenu. Aj tak je to viac ako slušné za to, že pokiaľ sa k ceruzke dostaneš, trvá to len pár sekúnd a keď ju ukradneš, zarobíš si 200-400$!

Apple Pencil

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.