Apple plánuje vlastné GaN adaptéry

Veľa sa o tom hovorilo a teraz to vyzerá ako blízka budúcnosť. Na základe informácií z dodávateľského reťazca sa podarilo zistiť, že Apple jedná so spoločnosťou Navitas Semiconductor o novom nabíjacom príslušenstve, ktoré nájdeme predovšetkým v balení počítačov Mac, (možno) v roku 2021.

V súčasnosti už dokonca existuje jeden partner pre výrobu komponentov do GaN adaptérov, ktorým je spoločnosť Foxonn. V jej fabrikách má vznikať špeciálny čip slúžiaci na riadenie procesov a komunikáciu so zariadením.

- Reklama -

Technológia GaN sa pomaly rozširuje do celého sveta a ponuka ju viacero samostatných výrobcov (Belkin, Anker. Hyper). Jej hlavnou výhodou je menší počet jednotlivých komponentov v porovnaní so súčasnými kremíkovými nabíjačkami, vďaka čomu sú tieto adaptéry menšie, ľahšie, výkonnejšie a energeticky úspornejšie.

Samozrejme, v tomto bode ešte nemôžeme s istotou predpovedať, že Apple predstaví prvé GaN adaptéry roku 2021. Na druhej strane tomu ale nahrávajú okolnosti, kedy táto spoločnosť chystá viacero noviniek v oblasti počítačov Mac, kde by mohlo dôjsť ku kompletnej zmene dizajnu zariadení, hardvéru a tak isto obsahu balenia.

Napíšte nám do komentára, či máte osobné skúsenosti s technológiou GaN a ak áno, ako u vás funguje. Z teoretického hľadiska je omnoho lepšia, než štandardné kremíkové adaptéry avšak pravdu odkrýva až prax.

- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here