Spoločnosť Apple nedávno predstavila nové iPady Pro M4, ktoré získali očakávaný redizajn. Pri zmene vizuálu sa firma okrem tenšieho tela zamerala aj na prispôsobenie zadného kamerového systému. V tomto kroku sme sa dočkali odstránenia ultraširokého objektívu a návratu k jednému širokouhlému objektívu spolu s LiDAR skenerom.

Na zadnom fotoaparáte však pribudla ešte jedna novinka. Používatelia si všimli nový výrazný čierny otvor, ktorý sa v predchádzajúcej generácii iPadu Pro nenachádzal. Je teda možné, že sa Apple postaral o pridanie nového záhadného senzoru? Presne tak to je.

iPad Pro získal nový druh snímača

Predchádzajúca generácia iPadu Pro mala dva objektívy fotoaparátu (širokouhlý a ultraširokouhlý), skener LiDAR, LED blesk a mikrofón.

Nové modely disponujú širokouhlým objektívom, skenerom LiDAR, mikrofónom, LED bleskom a snímačom okolitého svetla. Práve posledný komponent je odpoveďou na otázku, čo stojí za záhadnou čiernou bodkou na zadnej strane zariadenia.

iPad Pro 2024 zadná kamera
Zdroj: Apple

Podľa používateľskej príručky k novému iPadu Pro ide o snímač, ktorý rozpoznáva okolité svetelné podmienky. Hoci iPady už majú podobný snímač na prednej strane displeja na ovládanie automatického jasu a funkcie True Tone, Apple pravdepodobne pridal ďalší snímač na zadnú stranu, aby vylepšil fotoaparát.

Konkrétne ide o novú generáciu adaptívneho True Tone blesku. Tento blesk dokáže rozpoznať okolité svetlo a automaticky prispôsobiť farbu a intenzitu osvetlenia pri fotografovaní (skenovaní) dokumentov.

Za pomoci spolupráce hardvéru a umelej inteligencie dokáže odstrániť tiene a tmavé oblasti. Vďaka tejto vychytávke zabezpečí, že fotografie a skeny vyzerajú podobne, ako by ste ich vložili do skutočného skenera.

Ak sa chcete dozvedieť viac o novom iPade Pro, určite si nenechajte ujsť náš článok, v ktorom sme zhrnuli všetky novinky. Zaujímavé sú aj cenovky pre jednotlivé modely, ktoré sa v niektorých prípadoch vyšplhali do astronomických výšin.

Prečítajte si tiež  Nový iPad Pro M4 má problém s najlepším OLED displejom na svete. Môže za to Samsung?

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -