Spoločnosť Apple dnes v tlačovej správe potvrdila, že núdzové volanie SOS cez satelit pre modely iPhone 14 bude spustené už tento mesiac.

Ako prví sa tejto funkcie dočkajú obyvatelia USA a Kanady, pričom zatiaľ nie je známe, do akých krajín sa rozšíri podpora v budúcnosti.

Spoločnosť Apple zatiaľ neuviedla konkrétny dátum vydania ani verziu systému iOS, ktorá je pre túto funkciu potrebná.

Reklama

Gigant z Cupertina okrem toho oznámil, že investuje 450 miliónov dolárov zo svojho fondu (Advanced Manufacturing Fund) do vývoja kritickej infraštruktúry podporujúcej núdzové tiesňové volanie SOS cez satelit.

Prečítajte si tiež  Vieme kedy dorazí funkcia satelitnej komunikácie do iOS 16. Apple ju spustí už čoskoro

Väčšina týchto finančných prostriedkov poputuje smerom k satelitnému partnerovi spoločnosti Apple, ktorým je spoločnosť Globalstar.

Spoločnosť Apple uviedla, že táto investícia zabezpečí vylepšenia satelitnej siete a pozemných staníc spoločnosti Globalstar v štátoch Aljaška, Florida, Havaj, Nevada a Texas. Používatelia tak budú mať viac možností, ako sa prostredníctvom modelov iPhone 14 pripojiť k záchranným službám aj mimo dosahu siete.

Apple uvádza, že po spustení v Spojených štátoch a Kanade bude služba Emergency SOS via Satellite prvé dva roky bezplatná. To naznačuje, že spoločnosť možno niekedy v budúcnosti plánuje túto službu spoplatniť. O potenciálnom rozšírení funkcie na Slovensko zatiaľ nie sú informácie, no pravdepodobne sa jej v našich končinách tak skoro nedočkáme.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here