V súvislosti s novým iPhonom 14 sme sa dočkali aj predstavenia očakávanej funkcie. Všetky štyri modely iPhone 14 podporujú novú funkciu Emergency SOS v rámci satelitného pripojenia. Táto novinka umožňuje zariadeniam pripojiť sa priamo k satelitu, čo používateľom umožní posielať textové správy záchranným službám mimo dosahu mobilného pokrytia a pokrytia Wi-Fi. Apple ju však ešte stále nespustilo.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 / iPhone 14 Pro a ich satelitné pripojenie nie je dostupné na Slovensku. Tu je dôvod

V dokumente podpory spoločnosť Apple uvádza, že núdzová SOS komunikácia cez satelit bude k dispozícii s aktualizáciou softvéru iOS 16, ktorá príde v novembri 2022. Vzhľadom na to, že iOS 16.1 bol vydaný koncom októbra a že iOS 16.2 by mal byť uvedený budúci mesiac, táto funkcia bude pravdepodobne sprístupnená v update iOS 16.1.1. Ten sa momentálne nachádza v testovacej fáze a mal by riešiť aj problémy súvisiace s pripojením Wi-Fi a iných problémov.

Apple by pravdepodobne chcelo núdzové volanie SOS cez satelit spustiť ešte pred sviatkom Dňa vďakyvzdania. Tu sa však dostávame k hlavnému kameňu úrazu. Očakávaná vychytávka totiž nebude (aspoň zo začiatku) dostupná na Slovensku.

Apple uvádza, že po spustení v Spojených štátoch a Kanade bude služba Emergency SOS via Satellite prvé dva roky bezplatná. To naznačuje, že spoločnosť Apple možno niekedy v budúcnosti plánuje túto službu spoplatniť. Gigant z Cupertina údajne potvrdil, že táto funkcia bude do konca budúceho roka rozšírená do ďalších krajín. O ktoré štáty sa jedná ale nebolo potvrdené

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -