Téma App Store a striktné pravidlá, týkajúce sa poskytovania služieb tretích strán, je často riešenou otázkou, ktorá vyvoláva ostré debaty nielen medzi poskytovateľmi obsahu. Jablková spoločnosť by sa ale mala aspoň o niečo viac pootvoriť, aspoň čo sa týka promovania obsahu. Vývojári budú schopní informovať používateľov aplikácií o alternatívnych platbách, vďaka čomu sa vyhnú dodatočným poplatkom.

Prečítajte si tiež  Netflix testuje integráciu hier do svojej virtuálnej knižnice

Tento krok má byť výsledkom súdneho procesu z roku 2019, kedy sa voči Applu spojilo viacero developerov v snahe poukázať na praktiky Applu, ktoré majú „zabíjať profit“ vývojárskych štúdií nadmernými poplatkami.

V iOS tak bude dostupná možnosť informovania zákazníkov pomocou mailu. Developeri síce užívateľov môžu oboznámiť o alternatívnych možnostiach platby mimo App Store, no to však neznamená, že sa v dohľadnej dobe dočkáme integrácie priamej možnosti platby vo virtuálnom obchode.

App Store

V praxi to znamená, že v aplikácii môže byť zakomponovaný odkaz na web developerského štúdia, kde bude možné zaplatiť za predplatné alebo „in app purchase“ aj mimo App Store. Na zdieľanie týchto informácií môže byť po prvýkrát použitá aj komunikácia prostredníctvom mailu. Takouto formou môžu vývojári bez porušenia pravidiel prakticky obísť 30% poplatok Applu.

App Store by sa mohlo teoreticky ešte viac otvoriť v prípade, že sa dlhotrvajúce súdy s Epic Games ešte viac priblížia na váhu Epicu. Dočkáme sa niekedy spustenia storov tretích strán priamo vo virtuálnom obchode Applu? Podeľte sa s nami o váš názor v komentároch.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -