Súdny spor medzi spoločnosťou Apple a videoherným gigantom Epic Games sa ťahá už poriadne dlhú dobu. Kalifornský technologický gigant bol žalovaný z dôvodu držania monopolu nielen v Spojených štátoch amerických, ale aj v Austrálii. Misky váh sa zdajú byť naklonené práve na stranu Epic Games.

Všetko odštartovalo obchádzanie politiky virtuálnych poplatkov, kedy sa Epic so svojou hrou Fortnite rozhodol obísť 30% poplatok v App Store v rámci mikrotransakcií. Apple bol následne zažalovaný za nekompetenciu a držanie nezákonného monopolu vo virtuálnom obchode.

Fortnite

Po odchode známeho Fortnitu z App Store sa strhla vlna súdnych procesov a obvinení, ktorá sa s menšími prestávkami ťahá dodnes. Rovnaký proces ako v USA by sa preto mal čoskoro otvoriť aj v Austrálii, kde sa mal Apple podľa Epicu doputsiť rovnako nekalých praktík.

Podobný boj zvádza firma aj na britskom trhu, kde sa situácia vyhrotila natoľko, že sa Apple vyhrážal odchodom z tamojšieho trhu. Táto situácia sa týka 3G a 4G patentov, za ktoré malo Apple platiť komerčné poplatky firme Optis Cellular. Patentované technológie mali byť podľa hovorcov Optis použité v iPhone ale aj v iných zariadeniach bez toho, aby sa Apple postaral o spomínané poplatky.

Čo si myslíte o tomto spore vy? Stojíte na strane Epicu a súhlasíte s neprimerane veľkými poplatkami za mikrotransakcie alebo sa zastávate politiky Apple? Podeľte sa s nami o váš názor v diskusii.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJcnet
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.