Zdá sa, že Netflix to so vstupom do videohernej sféry myslí naozaj vážne. Okrem vlastnej streamovacej platformy, ktorú má spoločnosť v pláne sa však púšťa aj do vôd mobilného gamingu. Netflix odštartoval prvé testy, ktoré zahŕňajú integráciu mobilných titulov do mobilnej aplikácie.

Testovanie odštartovalo v susednom Poľsku pre zariadenia s operačným systémom Android. Dostupné sú zatiaľ dva originálne tituly a to Stranger Things 1984 a Stranger Things 3. Hry sú zahrnuté v klasickom „netflixáckom“ členstve a disponujú tiež nákupmi v aplikácii, podobne ako tomu je v prípade jablkovej hernej služby Apple Arcade.

- Reklama -

Netflix

Nejedná sa však zatiaľ o streaming, keďže sa hry sťahujú na interné úložisko smartfónu. Dvojica dostupných hier bola doteraz dostupná voľne aj mimo aplikácie Netflix. S originálnym obsahom by chcela spoločnosť doraziť na trh už čoskoro.

Prečítajte si tiež  Netflix pracuje na vlastnej hernej platforme

Keďže sa zo začiatku pôjde hlavne o obsah určený pre mobilné zariadenia, chce ním Netflix konkurovať hlavne spomínanému Apple Arcade. Výhodou môže byť jednotné členstvo, zahŕňajúce filmovo-seriálovú knižnicu, ku ktorej by sa mali pridávať herné tituly bez toho, aby sa menila cenovka predplatného.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJTwitter
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.