Spoločnosť Apple podala patentovú prihlášku na produkt, ktorý sa vám možno zdá ako nezmyselný, no v skutočnosti môže byť veľmi užitočný. Sú to inteligentné rukavice, ktoré sa objavili v patentovom systéme USA. Pozrite sa na to, ako firma technológiu popisuje a na čo by mohlo “záhadné” zariadenie slúžiť…

Apple pracuje na inteligentných rukaviciach.

Určite ste si všimli, že inžinieri a vývojári v poslednej dobe tlačia na oblasť rozšírenej reality. Apple skupuje rôzne menšie firmy a vo svojich tajných laboratóriách pracuje na vlastných inteligentných okuliaroch či headsete. Presne do tejto oblasti by mohli spadať aj inteligentné rukavice. To, že na nich firma pracuje alebo sa aspoň pohráva s myšlienkou ich vývoja, potvrdila najnovšia patentová prihláška.

Ich využiteľnosť by mohla byť mimoriadne rozšírená. Samozrejme, že by priamo súvisela s inteligentnými okuliarmi alebo spomínaným headsetom. Rukavice majú byť podľa patentu vyrobené zo špeciálnej pružnej látky (z dvoch pohyblivých kusov), vďaka čomu bude technológia schopná získať dokonalý prehľad o tom, ako je vaša ruka umiestnená v 3D priestore.

Apple pracuje na inteligentných rukaviciach. Nerobíme si srandu...

Celý systém by mohol následne spolupracovať s rozhraním, ktoré budú používať okuliare a do rukavíc prinesie spätnú väzbu. Používateľ by získal lepší/ hodnovernejší zážitok z rozšírenej/ virtuálnej reality.

Samozrejme (tak ako vždy), aj v tomto prípade upozorňujeme na to, že sa stále jedná iba o patenty, ktoré sa nemusia nikdy použiť. Cupertinska spoločnosť ich skrýva doslova tisíce a mnohé z nich by mohli byť veľmi zaujímavé. Pri Apple rukaviciach si vieme predstaviť revolúciu v oblastiach zdravotníctva, školstva ale aj hrania hier. Uvidíme, aká budúcnosť čaká tento “záhadný produkt”.

Apple pracuje na inteligentných rukaviciach. Nerobíme si srandu...
Apple pracuje na inteligentných rukaviciach

zdroj: idropnews.com

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

  1. Rukavice v 3D priestore pre virtuálnu realitu (dnes skôr tzv. rozšírenú realitu) nie sú žiadnou novinkou. Konkrétne technologické riešenie od Apple, môže byť originálne a nepochybujem určite kvalitné. Otázkou (aj pre Apple) však určite je, za ako dlho od prvej edície na trh, to “východný ignorant” všetkých patentov “skopíruje” a príde s nižšou cenou ?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here