Spoločnosť Apple plánuje už onedlho opäť rozšíriť ponuku jablkových počítačov. Tentokrát sa však nebude jednať o jablkové laptopy. V pláne je totiž aktualizácia počítača iMac, ktorý sa nezmenil už takmer dva roky. Apple v tomto prípade pravdepodobne vynechá aktualizáciu iMacu s čipom M2 a namiesto toho počká na vydanie modelu s čipom M3.

Nebude sa však jednať o žiadny skorý príchod. Nový iMac dorazí podľa Marka Gurmana z agentúry Bloomberg najskôr koncom tohto alebo začiatkom budúceho roka. V prípade dizajnu by sa toho veľa meniť nemalo, nakoľko hlavnou zmenou a predajným artiklom budú nové výkonnejšie čipy.

iMac 24" v žltej farbe s kompletným príslušenstvom za vynikajúcu cenu
Zdroj: Unsplash / Jay Wennington

Očakáva sa, že čip Apple M3 sa bude vyrábať na základe najnovšieho 3nm procesu výroby spoločnosti TSMC, ktorý poskytne ďalšie vylepšenia výkonu a energetickej účinnosti. Tento procesor by mal byť použitý aj v prípade chystaného MacBooku Air, ktorý sa údajne uvedie na trh v druhej polovici roka 2023.

Apple naposledy aktualizoval iMac v apríli 2021 s čipom M1 a novým ultratenkým dizajnom dostupným v siedmich farbách. V súčasnosti je to jediný iMac, ktorý je k dispozícii, keďže 27″ iMac a iMac Pro s procesorom Intel sa v priebehu posledných dvoch rokov prestali vyrábať.

Loopi Banner silicone case
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Supermateriály, ktoré zmenia našu budúcnosť
Môže ťa zaujímať
- Reklama -