Spoločnosť Apple plánuje už onedlho opäť rozšíriť ponuku jablkových počítačov. Tentokrát sa však nebude jednať o jablkové laptopy. V pláne je totiž aktualizácia počítača iMac, ktorý sa nezmenil už takmer dva roky. Apple v tomto prípade pravdepodobne vynechá aktualizáciu iMacu s čipom M2 a namiesto toho počká na vydanie modelu s čipom M3.

Nebude sa však jednať o žiadny skorý príchod. Nový iMac dorazí podľa Marka Gurmana z agentúry Bloomberg najskôr koncom tohto alebo začiatkom budúceho roka. V prípade dizajnu by sa toho veľa meniť nemalo, nakoľko hlavnou zmenou a predajným artiklom budú nové výkonnejšie čipy.

iMac 24" v žltej farbe s kompletným príslušenstvom za vynikajúcu cenu
Zdroj: Unsplash / Jay Wennington

Očakáva sa, že čip Apple M3 sa bude vyrábať na základe najnovšieho 3nm procesu výroby spoločnosti TSMC, ktorý poskytne ďalšie vylepšenia výkonu a energetickej účinnosti. Tento procesor by mal byť použitý aj v prípade chystaného MacBooku Air, ktorý sa údajne uvedie na trh v druhej polovici roka 2023.

Apple naposledy aktualizoval iMac v apríli 2021 s čipom M1 a novým ultratenkým dizajnom dostupným v siedmich farbách. V súčasnosti je to jediný iMac, ktorý je k dispozícii, keďže 27″ iMac a iMac Pro s procesorom Intel sa v priebehu posledných dvoch rokov prestali vyrábať.

Loopi Banner silicone case
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -