Pridať App Store do iOS v roku 2008 bolo jedno z najlepších rozhodnutí, aké kedy Apple urobilo. Technológia sa posúva dopredu a inžinieri dnes hľadajú spôsob, ako by mohli poskytnúť používateľovi vyskúšanie si niektorých častí appiek bez toho, aby si ich musel nainštalovať.

Apple pracuje na tom, aby sme si mohli vyskúšať aplikácie aj bez inštalácie.

Apple bola vždy revolučná spoločnosť. Nebavíme sa len o hardvérových technológiách ale aj softvérových vychytávkach. Podľa najnovších informácii práve vývojári vymýšľajú novú funkciu, pomocou ktorej si budeme môcť vyskúšať niektoré časti aplikácie bez toho, aby sme ju celú sťahovali a inštalovali. Malo by to fungovať na princípe skenovania QR kódu.

Už aj v súčasnej dobe jednotlivé appky spolupracujú s QR kódmi. Treba ale podotknúť, že sa naskenovaný odkaz otvorí buď v Safari alebo v samotnej appke (pokiaľ je už nainštalovaná).

V iOS 14 sa objavilo nové API

Dnes bolo v iOS 14 objavené nové API, ktoré je označované ako “Clips”. Vďaka tejto novinke budú môcť vývojári pridávať do svojich appiek interaktívny a dynamický obsah, ktorý sa vám zobrazí aj v prípade, že ste si ich nenainštalovali. Podľa všetkého sa vám stiahne len malá časť aplikácie, ktorá bude fungovať ako akýsi “náhľad”.

Samotné API vraj priamo súvisí s čítačkou QR. Znamená to, že potom, ako si kód naskenujete, appku si budete môcť vyskúšať priamo z karty, ktorá sa vám objaví na obrazovke. Okrem samotného testovania alebo využitia určitej funkcie, sa tu zobrazí aj odkaz, kde si budete môcť stiahnuť plnú verziu aplikácie.

Autori správy uvádzajú ako príklad video zo služby YouTube za predpokladu, že jeho appku, nemáte vo svojom zariadení nainštalovanú. Vďaka iOS 14 a rozhraniu Clips si budete môcť naskenovať kód na video a to sa vám následne zobrazí na špeciálnej karte. Namiesto internetovej stránky tak budete mať k dispozícii natívne používateľské rozhranie. Popravde si veľmi nevieme predstaviť, ako to asi celé bude fungovať, ale prečo nie. Apple nám to na WWDC 2020 hádam jasne vysvetlí…

Ako sa v iOS 13 dostať ku aktualizáciám cez App Store?
Apple pracuje na tom, aby sme si mohli vyskúšať aplikácie aj bez inštalácie.
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here