Mark Gurman mal pravdu. Apple dnes nepredstavilo Apple Watch Series 6 a ani iPad Air 4. generácie. Namiesto toho sme sa dočkali dátumu najbližšej online konferencie. Okrem vyššie uvedených produktov by sa mohol ukázať aj iPhone 12!

Apple práve ohlásilo udalosť na 15. septembra

Celá komunita v napätí čakala na príchod nových produktov. Po niekoľkých hodinách sa objavilo zvláštne modré logo pri hashtagu #AppleEvent. Prešlo ešte niekoľko desiatok minút a na oficiálne stránky spoločnosti pribudla pozvánka. Uvádza dátum najbližšej konferencie.

Všetko bude prebiehať online formou. Pôjde tak podobný koncept ako pri WWDC 2020. Udalosť sa odohrá už 15. septembra 2020 o 10:00 pacifického času. Na Slovensku sa pripravte o 19:00.

Uvidíme iPhone 12?

To je asi najdôležitejšia otázka. Apple žiaľ neprezradilo viac, ako ste sa mohli dočítať vyššie. Každopádne práve tento event môže patriť iPhonu 12 vo všetkých štyroch prevedeniach.

Naznačuje nám to modrá farba loga. Ako iste viete, Apple by malo ponúknuť modely „Pro“ v unikátnom „Navy Blue“ prevedení (zatiaľ je to iba špekulácia). Celkom by to súhlasilo.

Tak isto si ale treba uvedomiť, že veľa únikov hovorilo o príchode iPhonu 12 až v októbri kvôli meškaniu výroby. Nebolo by teda žiadnym veľkým prekvapením, keby mala firma v zálohe ešte jednu, neskoršiu udalosť. Pravdepodobnosť predstavenia smartfónu je 50 na 50.

Aktualizácia: Mark Gurman sa už medzičasom stihol vyjadriť, že na budúci týždeň iPhone 12 nepríde. To je obrovská škoda.

Apple Watch Series 6 a iPad Air 4. generácie sú prakticky isté.

Ak teraz napíšeme, že firma predstaví nové Apple Watch Series 6 a iPad Air 4. generácie, vsádzame na istotu. Hodinky a tablet začínajú byť celosvetovo nedostupné. To sa deje vždy pred medzigeneračnou obmenou.

Už dávnejšie sa navyše spomínalo, že tieto dva produkty prídu v septembri. Dizajn iPadu prezradila uniknutá brožúra len pár týždňov dozadu. Všetko teda naznačuje, že zariadenia klopú na dvere.

Aby toho nebolo málo, Apple môže skrývať ďalšie eso v rukáve. Reč je o 10,2″ iPade. Podľa všetkého sa dočká výkonnejšieho procesora (Apple A12 Bionic) a niekoľkých drobných zmien. Aktuálna generácia má pod kapotou čip Apple A10 Fusion pochádzajúci z roku 2016 (iPhone 7). Na dnešnú dobu je dosť zastaralý. Cena iPadu 10,2″ ostane rovnako nízka. Je to skvelá voľba napríklad pre študentov.

AirPods Studio a nový HomePod + vydanie operačných systémov.

Už dlhšiu dobu sa hovorí o príchode veľkých slúchadiel AirPods Pro a domáceho asistenta HomePod mini. Event ako tento by bol pre ich predstavenie doslova ideálny. Jedná sa v podstate o príslušenstvo. Išlo by o skvelé doplnenie programu k novým Apple Watch či iPadom.

Prečítajte si tiež  Spotify prináša nové predplatné pre dvoch používateľov za výhodnú cenu.

Spoločnosť Apple by sa tak mohla v októbri sústrediť hlavne na iPhone 12, nové Macy s ARM procesorom, AirTag či vylepšenú Apple TV.

15. septembra sa navyše konečne dozvieme ako to bude s oficiálnym vydaním iOS 14, iPadOS 14, tvOS 14, watchOS 7 či macOS Big Sur 11. Mobilné zariadenia získavajú veľké aktualizácie v septembri a počítače začiatkom októbra. Načasovanie sedí. Do komentára nám napíšte, čo očakávate vy?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.