A máme to tu zas. Manuál k iPadu Air 4. generácie sme videli len pred pár dňami. Teraz sa na internete objavili kvalitnejšie fotografie. Opäť potvrdzujú prítomnosť USB-C a Touch ID. Obrázky si môžete pozrieť v našej galérii.

iPad Air na ďalších záberoch

Stupňovanie únikov zvyčajne predznamená len jednu vec. Skorý príchod nového zariadenia. O tomto tablete sa diskutuje celé mesiace. Hoci sme ho mali vidieť až v roku 2021, vylúčené nie je ani septembrové predstavenie.

iPad Air 4. generácie sa ukázal na ďalších fotografiách. Aj keď sa jedná len o grafiku, ktorá je súčasťou manuálu, prezrádza nám viac ako dosť. Popisky sú mierne rozmazané, no dajú sa z nich vyčítať dôležité informácie.

V prvom rade je to spôsob autentifikácie. Špekuluje sa, že Apple zvolí menej ergonomické Touch ID v tlačidle na odomykanie a zamykanie. Dôvodom je šetrenie na drahších biometrických senzoroch. Po novom by sa už tento prvok nemal volať „Power Button“ ale „Top Button“.

Inžinieri zapracujú aj na lepšej konektivite. Dostupnejší iPad Air sa po rokoch zbaví koncovky Lighnting. Nahradí ju oveľa rozšírenejšie USB-C. To zaistí lepšiu kompatibilitu nie len s počítačmi ale aj s rôznymi fotoaparátmi, kamerami a inými zariadeniami.

O výkon sa postará čip Apple A14 Bionic. Spolupracovať má so 4GB operačnou pamätou RAM. Základná cenovka tabletu sa môže pohybovať na úrovni 500-650$. Za tieto peniaze dostanete 128GB verziu. Bližšie podrobnosti ohľadom parametrov a technológii sme rozpísali v tomto článku. Kúpite si nový iPad Air?

zdroj

Prečítajte si tiež  Prvým smartfónom s 200 Mpx fotoaparátom napokon nebude Samsung. Tento výrobca ho predstaví už o pár dní
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.