AirPods Max

Pred pár dňami sme vám naznačili, že Apple niečo chystá na 8.decembra 2020. Ako ukázal čas, predpovede sa opäť nemýlili. Firma nám formou tlačovej správy predstavila nové slúchadlá AirPods Max s over-ear dizajnom, ktoré sa zaradia do ponuky medzi štandardné AirPods a špičkové AirPods Pro.

Apple uvádza, že AirPods Max sú vybavené „neuveriteľným zvukom s vysokou vernosťou, adaptívnym ekvalizérom, aktívnym potláčaním šumu a priestorovým zvukom“. Firma do nich vložila čip H1, ktorý sa postará o špičkovú kompatibilitu a rýchle reakcie so zvyšnými zariadeniami.

Po dizajnovej stránke sa môžete tešiť na materiály ako hliník, nehrdzavejúca oceľ, kvalitná textília a ďalšie. Všetko bolo prispôsobené tak, aby sa vám AirPods Max nosili čo najpohodlnejšie a zároveň vydržali čo najdlhšie.

Pozornosť si zaslúži aj ovládanie, o ktoré sa stará digitálna korunka, inšpirovaná inteligentnými hodinkami Apple Watch. Nebudete s ňou len upravovať zvuk ale aj prehrávať/ pozastavovať/ preskakovať skladby, dvíhať/ ukončovať hovory alebo aktivovať hlasového asistenta Siri.

Zvuk

Kapitolou samou o sebe je v tomto prípade zvukový zážitok. AirPods Max sú vybavené 40 mm dynamickým meničom, navrhnutým inžiniermi v spoločnosti Apple. Poskytuje hlboké basy, presné stredy a čisté tóny. Bezproblémovo tak zachytíte každú nôtu v danej skladbe.

Vďaka unikátnym technickým riešeniam je harmonické skreslenie zvuku nižšie ako 1% a to sa bavíme o celom počuteľnom rozsahu v rámci maximálne hlasitosti.

V AirPods Max tak isto nájdeme čip H1, ktorý sa nachádza v každom slúchadle. K dispozícii je až 10 zvukových jadier, zvládajúcich 9 miliárd operácií za 1 sekundu. Technologický gigant spomína prelomový zážitok z počúvania hudby v spojitosti s adaptívnym ekvalizérom, potláčaním šumu, režimom priehľadnosti a priestorovým zvukom. Nechajme sa prekvapiť, ako to dopadne pri testovaní v praxi.

Výdrž batérie

Tak ako sa na bezdrôtové slúchadlá patrí, AirPods Max sa prezentujú s vynikajúcou výdržou batérie na jedno nabitie. Apple hovorí o 20 hodinách pri počúvaní hudby, telefonovaní, prehrávaní filmov atď. Udávaná hodnota by mala počítať aj s aktívnym potláčaním šumu a priestorovým zvukom.

Zaujímavou poznámkou je, že Apple dodáva AirPods Max v mäkkom tenkom inteligentnom puzdre (Smart Case), ktoré svojou prítomnosťou prepne slúchadlá do šetrného režimu v situácii, keď ich nepoužívate. V balení nájdete aj USB-C Lightning kábel.

Záver

Aby toho nebolo málo, novinka je dostupná v piatich farbách vrátane vesmírnej šedej, striebornej, nebesky-modrej, zelenej a ružovej. Objednávky začnú 15. decembra v USA a ďalších 25 krajinách sveta. Cena za AirPods Max je 549$ (cena v eurách zatiaľ nie je známa).

Prečítajte si tiež  iPhone 15 Pro sa odhalil na fotorealistických renderoch. Apple má v rukách ďalší predajný hit
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.