Technologický gigant nesklamal a svoje inteligentné hodinky vylepšil o úplne nové technológie. Nechýbajú tu ďalšie farebné kombinácie, sledovanie hladiny kyslíka v krvi, vylepšený displej a taktiež prepracované budíky.

Najdôležitejšie novinky

  • Monitorovanie okysličovania krvi
  • Procesor S6, ktorý je o 20% rýchlejší ako čip S5.
  • PRODUCT (RED), Modré a Zlaté farebné prevedenie.
  • Integrovaný výškomer
  • Apple U1 Wideband čip
  • Always-on displej, s 2,5-krát vyšším jasom
  • Rýchlejšie nabíjanie (cca jeden a pol hodiny na cyklus)
  • Lepšia výdrž batérie

Apple Watch Series 6 s rovnakým dizajnom, no v krajších farbách.

Spoločnosť Apple predstavila Apple Watch Series 6 na svojom tradičnom septembrovom evente. Nová generácia si zachovala rovnaký dizajn ako Series 5, avšak s početnými hardvérovými vylepšeniami.

Pozorné oko si určite všimne, že inžinieri a dizajnéri prepracovali vnútornú časť so senzormi. Je to preto, lebo sem jeden nový pribudol. Viac si o ňom prečítate nižšie.

Oveľa zaujímavejšie sú ale farby. Zariadenie je dostupné v zlatom (nerezová oceľ), modrom (hliník) a červenom (hliník) prevedení. Apple Watch ešte nikdy predtým nevyzerali tak dobre.

Sledovanie hladiny kyslíka v krvi a výškomer

Apple Watch Series 6

Najväčšou inováciou je prítomnosť oxymetra. Zariadenie je schopné merať hladinu kyslíka v krvi. Trvá to len 15 sekúnd. Pokiaľ sa bude pohybovať medzi 95-100%, všetko je v poriadku. Apple tvrdí, že tento parameter je kľúčovým indikátorom celkového zdravia človeka.

Hodinky vám odmerajú kyslík cez deň ale aj v noci. Dáta sa uložia tiež do iPhonu. V prípade, že by táto hodnota klesla pod 80%, môže dôjsť k vážnemu narušeniu činnosti srdca a mozgu. Apple Watch Series 6 vás na to upozornia. Technologický gigant zdokonalil aj EKG (po novom je presnejšie).

Pre používateľov, ktorí sa pohybujú alebo pracujú vo vyššie položenom prostredí je pripravený výškomer. Apple Watch Series 6 kombinujú túto technológiu s údajmi z GPS a blízkych Wi-Fi sietí. Informácie by mali byť maximálne presné (do jednej stopy).

Nový procesor S6, prepracovaný displej a lepšia výdrž batérie

Apple Watch Series 6

„Pod kapotou“ sa nachádza oveľa rýchlejší čip Apple S6. Jedná sa o dvojjadrový procesor založený na platforme Apple A13 Bionic (predstavený v iPhone 11). Vďaka tomu dokáže poskytnúť až o 20% vyšší výkon v porovnaní s predchodcom.

Aby toho nebolo málo, jablková spoločnosť potichu pridala aj U1 Wideband čip. Hodinky ho majú pravdepodobne len preto, aby mohli v budúcnosti komunikovať so sledovacím príveskom AirTag.

Rovnako ako predchádzajúce Apple Watch Series 5, aj nový model ponúka stále zapnutý (Always-on) displej. Pokiaľ sa na hodinky pozriete, poskytne vám až 2,5x vyšší jas než doposiaľ. To sa hodí najmä počas slnečných dní.

Prečítajte si tiež  Video: Takto dokáže polícia prelomiť zabezpečenie smartfónu.

Inžinieri zapracovali aj na lepšej výdrži batérie. Presné parametre zatiaľ nepoznáme, no najviac sa aj tak dozvieme až v domácej recenzii. Plné nabitie zvládne tento produkt iba za hodinu a pol. To je veľký rozdiel oproti doterajšiemu modelu.

Cena a začiatok predaja

Apple Watch Series 6

Apple Watch Series 6 začínajú v USA na sume 399$ (v EU na cca 470€) za 40mm verziu s GPS. V ponuke sú po ich boku aj Apple Watch SE a Apple Watch Series 3.

Predobjednávky boli spustené už dnes, prvé zariadenia sa začnú rozosielať v piatok, 18. septembra. Na Slovensku ich očakávame na budúci týždeň. Čo si o nich myslíte vy? Napíšte nám do komentára.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.