Tak, ako nám to v posledných dňoch naznačovali úniky, Apple sa rozhodlo rozšíriť svoju ponuku inteligentných hodiniek. Popri Apple Watch Series 6 predstavilo aj dostupnejšiu alternatívu – Apple Watch SE.

Apple Watch SE – „oklieštené“ ale stále dobré!

Nové hodinky majú k dispozícii všetky dôležité funkcie pre bežného spotrebiteľa. V podstate sa jedna o Series 4 s modernejším procesorom S5. Tak isto je k dispozícii kompas (ten sa predstavil v Series 5) či výškomer.

Novinka bude v ponuke s predinštalovaným watchOS 7. Vybrať si budete môcť medzi Wi-Fi a Cellular verziou (na Slovensku zatiaľ nedostupná).

Zobrazovacia jednotka je k dispozícii v rozmere 40mm a 44mm. Model SE žiaľ prichádza o funkciu always-on. S tým sme ale rátali.

Daňou za výrazne nižšiu cenu je tiež starší procesor a slabšia senzorová výbava. Ako už asi tušíte, prítomné tu nie je EKG a ani oximeter. Zariadenie bude mať podobné schopnosti ako Apple Watch Series 3 (tie len tak mimochodom zostávajú v ponuke).

Aby sme však nezabudli, Apple Watch SE sú štandardne vybavené detekciou pádov či sledovaním spánku. Ak si nepotrpíte na tom najlepšom z najlepšieho (čo momentálne predstavujú Apple Watch Series 6). Pôjde o skvelú voľbu.

Dizajn skrášlia unikátne Watch Faces, nové farebné prevedenia (k dispozícii len ako hliníková verzia) či originálne remienky. Zariadenie je vybavené technológiou Bluetooth 5.0 a najnovšou verziou mikrofónu/reproduktoru.

Cena a dostupnosť

apple watch se

Ako sme už uviedli vyššie, Apple Watch SE prídu v 2 veľkostiach. Zákazník si môže vybrať buď 40mm verziu alebo 44mm verziu (záleží od preferencie).

Cenová politika štartuje (v Európe) tesne pod hranicou 300€ za základný model. Viac si ale prečítajte v tomto článku. Celosvetová dostupnosť by mala byť už 18. septembra (v piatok). Na Slovensku ich očakávame začiatkom budúceho týždňa. Tak čo, jedná sa o must-have produkt? Napíšte nám do komentára!

Prečítajte si tiež  Nový iPad Pro M4 dostal záhadný senzor namiesto kamery. Na čo slúži táto novinka?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Juraj Hallon
Ahoj, som Juraj, spolumajiteľ svetapple.sk. Pohybujem sa vo svete internetového biznisu už takmer 10 rokov. Venujem sa hlavne biznisovému rozvoju nášho firemného portfólia, spravujem ho technicky a tiež som sporadickým autorom niektorých článkov.