Vývojári v Cupertine pracujú na opravách iOS 14. Niekomu systém funguje absolútne bez problémov a u iného ide o totálnu katastrofu. Po vyše týždni prichádza prvá „mirko-aktualizácia“, ktorá eliminuje chyby a nedostatky predchodcu. Označujeme ju iOS 14.0.1.

iOS 14.0.1

Nový update nie je žiadnym prekvapením. V ranných fázach systému zvykne prichádzať len niekoľko dní po vydaní plnej verzie. Optimalizácia chvíľu trvá a vývojári musia všetko doladiť až po „ostrom štarte“. Ináč to nie je ani v roku 2020.

Problémy s iOS 14 nemali len staršie zariadenia. Medzi našimi čitateľmi sa našli takí, ktorí vlastnia iPhone 6S a na novinku nenapísali jediného krivého slova. Naopak, vyskytli sa aj komentáre či poznámky majiteľov iPhonu 11 Pro, ktorým smartfón začal „blbnúť“ snáď v každom jednom smere.

Nech už patríte do ktorejkoľvek skupiny, iOS 14.0.1 je dostupný pre všetkých v centre aktualizácií (Nastavenia>Všeobecné>Aktualizácia softvéru). Na našom redakčnom iPhone 11 Pro si vypýtal 171,2 MB voľného miesta. Na zvyšných modeloch to bude podobné.

Aktualizáciu vám určite odporúčame nainštalovať. Nezlepšuje iba to, čo tvrdí (v poznámke nižšie) spoločnosť Apple. Zariadenie by malo byť vďaka nej rýchlejšie, spoľahlivejšie a energeticky úspornejšie. Do komentára nám napíšte, či ste postrehli nejaké zmeny.

Aktualizácia obsahuje tieto opravy chýb pre iPhone:

  • Oprava problému, ktorý mohol spôsobovať resetovanie nastavení predvoleného prehliadača a emailu po reštartovaní iPhonu.
  • Riešenie problému, ktorý mohol brániť zobrazovaniu náhľadov z kamery na iPhone 7 a iPhone 7 Plus.
  • Oprava problému, ktorý mohol brániť iPhonu v pripájaní k Wi-Fi sieťam.
  • Riešenie problému, ktorý mohol brániť posielaniu emailov prostredníctvom niektorých poskytovateľov emailových služieb.
  • Riešenie problému, ktorý mohol brániť zobrazovaniu obrázkov vo widgete News.

Informácie o bezpečnostnom obsahu aktualizácií softvéru Apple nájdete na stránke: https://support.apple.com/kb/HT201222

Prečítajte si tiež  Apple vydal iPadOS 14.0.1, tvOS 14.0.1, watchOS 7.0.1 a macOS 10.15.7 pre všetkých používateľov.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.