Vývojári v Cupertine pracujú na opravách iOS 14. Niekomu systém funguje absolútne bez problémov a u iného ide o totálnu katastrofu. Po vyše týždni prichádza prvá “mirko-aktualizácia”, ktorá eliminuje chyby a nedostatky predchodcu. Označujeme ju iOS 14.0.1.

iOS 14.0.1

Nový update nie je žiadnym prekvapením. V ranných fázach systému zvykne prichádzať len niekoľko dní po vydaní plnej verzie. Optimalizácia chvíľu trvá a vývojári musia všetko doladiť až po “ostrom štarte”. Ináč to nie je ani v roku 2020.

Problémy s iOS 14 nemali len staršie zariadenia. Medzi našimi čitateľmi sa našli takí, ktorí vlastnia iPhone 6S a na novinku nenapísali jediného krivého slova. Naopak, vyskytli sa aj komentáre či poznámky majiteľov iPhonu 11 Pro, ktorým smartfón začal “blbnúť” snáď v každom jednom smere.

Nech už patríte do ktorejkoľvek skupiny, iOS 14.0.1 je dostupný pre všetkých v centre aktualizácií (Nastavenia>Všeobecné>Aktualizácia softvéru). Na našom redakčnom iPhone 11 Pro si vypýtal 171,2 MB voľného miesta. Na zvyšných modeloch to bude podobné.

- Reklama -

Aktualizáciu vám určite odporúčame nainštalovať. Nezlepšuje iba to, čo tvrdí (v poznámke nižšie) spoločnosť Apple. Zariadenie by malo byť vďaka nej rýchlejšie, spoľahlivejšie a energeticky úspornejšie. Do komentára nám napíšte, či ste postrehli nejaké zmeny.

Aktualizácia obsahuje tieto opravy chýb pre iPhone:

  • Oprava problému, ktorý mohol spôsobovať resetovanie nastavení predvoleného prehliadača a emailu po reštartovaní iPhonu.
  • Riešenie problému, ktorý mohol brániť zobrazovaniu náhľadov z kamery na iPhone 7 a iPhone 7 Plus.
  • Oprava problému, ktorý mohol brániť iPhonu v pripájaní k Wi-Fi sieťam.
  • Riešenie problému, ktorý mohol brániť posielaniu emailov prostredníctvom niektorých poskytovateľov emailových služieb.
  • Riešenie problému, ktorý mohol brániť zobrazovaniu obrázkov vo widgete News.

Informácie o bezpečnostnom obsahu aktualizácií softvéru Apple nájdete na stránke: https://support.apple.com/kb/HT201222

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

7 KOMENTÁRE

  1. Ja napríklad nejde odpovedať priamo na prijatú SMS . Vraj dva krát kliknúť na bublinu a dať odpovedať !! No po dvojitom klepnutí na bublinu mi dá len palce hore palec dole , srdce atd… ale žiadna možnosť odpoved priamo na prijatú SMS. Mám iPhone X.

  2. Ja napríklad nejde odpovedať priamo na prijatú SMS . Vraj dva krát kliknúť na bublinu a dať odpovedať !! No po dvojitom klepnutí na bublinu mi dá len palce hore palec dole , srdce atd… ale žiadna možnosť odpoved priamo na prijatú SMS. Mám iPhone X.

  3. Zdravim, mne posledna aktualizacia uplne rozhasila telefon. Od 15/9, ked som stiahla aktualizaciu 13.7, tak mi prestali fungovat hovory, resp.nikoho som v telefone nepocula, ani mna nebolo pocut. Myslela som, ze to je aktualizaciou. Potom prisla 14.0, hura, snad sa to da dokopy, ale opak, nesla kamera, fotenie, Shazam…problemy s sms… po tejto novej 14.0.1 fotenie ide, aj nahravanie videa-ale bez zvuku. Ale co je zle, hovory su stale out, FaceTime uplne mimo, takze neviem, ci mi este nejaka aktualizacia da dokopy telefon…😩

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here