Spoločnosť Apple opäť potešila technologickú komunitu vydaním štvrtej beta verzie očakávaného operačného systému iOS 17.4 a tiež iPadOS 17.4. Tento krok, ktorý sa uskutočnil len týždeň po uvedení tretej beta verzie odzrkadľuje odhodlanie spoločnosti Apple zdokonaľovať svoje softvérová produkty a snahu o elimináciu čo možno najväčšieho množstva chýb a nedostatkov.

Pre vývojárov, ktorí chcú preskúmať možnosti nadchádzajúcej aktualizácie, je postup jednoduchý. Prejdením do sekcie Aktualizácia softvéru v aplikácii Nastavenia a výberom možnosti „Beta Updates“ môžu aktivovať vývojársku beta verziu iOS 17 alebo iPadOS 17. Prístup si vyžaduje Apple ID prepojené s vývojárskym účtom, čo zaručuje bezproblémové sťahovanie a inštaláciu. Dnes už sa dá získať bezplatne.

iOS 17.4 je plný zmien 

ios 17.4 webové plikácie
Zdroj: Unsplash / Branislav Rodman / SvetApple (úprava redakcie)

Aktualizácia iOS 17.4 má priniesť revolúciu v sťahovaní aplikácií na území EÚ, aby dodržala nový zákon o digitálnych trhoch (DMA). Vytvára základy pre otvorenejší digitálny ekosystém, uľahčuje alternatívne trhy s aplikáciami, nezávislé platobné systémy, podporu prehliadačov tretích strán a rozšírené možnosti NFC pre banky a alternatívnych poskytovateľov platieb. Tieto pokroky sú však prispôsobené výlučne pre európsky trh, pričom v súčasnosti sa neplánuje ich rozšírenie ďalej do sveta. Donútiť do toho môže spoločnosť Apple iba legislatíva.

iOS 17.4 však nie je len o dodržiavaní právnych predpisov. Aktualizácia prinesie aj novinky pre hráčov, keďže otvára dvere pre rozmach cloudových herných platforiem, ako sú Xbox Cloud Gaming a Nvidia GeForce NOW v podobe samostatných aplikácií. V súčasnosti však otázne, či to prevádzkovatelia týchto platforiem využijú, nakoľko trh môže byť v tomto smere obmedzený. Nechajme sa prekvapiť.

Update tiež prináša celý rad nových emoji, ponúka prepisy epizód podcastov, umožňuje funkciu SharePlay s HomePodom a ďalšie. Štvrtá beta verzia už len ladí detaily a pripravuje systém na marcové predstavenie. Zatiaľ nie je známe, aké novinky prináša, no pravdepodobne sa to začneme dozvedať už v priebehu najbližších hodín. O všetkom vás budeme informovať.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Drobné chyby Applu musíme tolerovať!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -