Prešli len 3 dni odvtedy, čo sme vás informovali o novej aktualizácii operačného systému iOS. iOS 13.1.1 prišiel ako blesk z jasného neba a už tu má nástupcu. Apple práve vydalo iOS 13.1.2. Zdá sa, že dobré meno mobilného operačného systému je poškvrnené. Apple pracuje o stošesť na tom aby to napravil.

Apple práve vydalo iOS 13.1.2. Firma zachraňuje reputáciu systému na poslednú chvíľu.

Čo sa to vlastne deje? Od uvedenia iOS 13, ktorý bol vydaný pred 11 dňami tu koluje akýsi zmätok. Jedna aktualizácia za druhov. Dokopy už tretia oprava systému prichádza dnes. Ani sa nečudujeme. Náš článok o tom, ako sa nám systém nepozdáva, ste už určite čítali. iOS 13 je od uvedenia plný chýb a Apple sa to snažilo takmer okamžite zachrániť s príchodom iOS 13.1.

Tento nástup však tiež nebol moc úspešný a hoci niečo opravil, stále sa tu objavovali vec, ktoré by v prípade Applu nemali vôbec existovať. 26. septembra preto vyšla aktualizácia iOS 13.1.1. Hoci išlo len o malé vylepšenie, bolo veľmi dôležité. Opravovalo zásadné nedostatky systému.

Sami musíme uviesť, že po tomto update sme nespozorovali nič, nad čím by sme sa pozastavili. Ako sa ale ukazuje, Apple dostali negatívny feedback a pokračuje v opravovaní iOS 13. Dnes vydáva iOS 13.1.2, ktorý má za úlohu opraviť ďalšie neospravedlniteľné chyby, s ktorými sa musia používatelia trápiť už druhý týždeň. Na jednu stranu je veľmi smutné to, aký zlý nástup mala táto softvérová novinka.

Na druhej strane ale musíme kvitovať jablkovej spoločnosti jednu vec. Nevzdáva sa. Na miesto toho aby pracovala na jednej veľkej aktualizácii, ktorá by mohla prísť možno aj o mesiac sa snaží systém dávať dokopy priebežne. Je to síce možno pre používateľa trochu “otravné”. Na druhú stranu sa nám ale páči, že sa o nás Apple skutočne stará.

Čo reálne iOS 13.1.2. rieši? Toto nám napísalo Apple…

iOS 13.1.2 obsahuje tieto opravy chýb a vylepšenia pre váš iPhone:

  • Opravuje chybu, pri ktorej by sa po úspešnom zálohovaní mohol naďalej zobrazovať indikátor priebehu zálohovania iCloud
  • Opravuje problém, keď fotoaparát nemusí fungovať správne
  • Rieši problém, keď sa (LED) baterka nemusí aktivovať
  • Opravuje chybu, ktorá by mohla viesť k strate kalibračných údajov displeja
  • Opravuje problém, keď sa skratky nedali spustiť z HomePod
  • Rieši problém, keď sa Bluetooth môže na určitých vozidlách odpojiť

Priznáme sa, po prečítaní tohto zoznamu máme pocit, že sa poväčšine jedná o chyby, o ktorých sme ani netušili. Napríklad tá so stratou kalibračných údajov displeja nám ale príde dosť závažná. Aj preto vám odporúčame urýchlene prejsť na novú verziu systému. Určite tým nič nestratíte iba získate zase stabilnejší a spoľahlivejší iPhone. Koniec koncov, to sú práve atribúty, ktoré by si toto zaraidenie zaslúžilo, no nie?

Apple práve vydalo iOS 13.1.2. Firma zachraňuje reputáciu systému na poslednú chvíľu. - svetapple.sk
Apple práve vydalo iOS 13.1.2. Firma zachraňuje reputáciu systému na poslednú chvíľu. – svetapple.sk
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here