V Cupertine veľmi dobre vedia, že to s novým operačným systémom nie je žiadna sláva. Ako sa teda ukazuje, pilne pracujú na tom aby ho opravili. V rekordne rýchlom čase prichádza druhá aktualizácia. Tento krát menšia. Apple vydalo update iOS 13.1.1. Dočkáme sa končené stabilného systému?

Apple vydalo update iOS 13.1.1.

Operačný systém iOS 13 je perfektný po stránke funkcii. Apple v poslednej dobe začalo čoraz viac “otvárať” iOS. Vďaka tomu objavujeme celkom nové možnosti a vymoženosti. Okrem iného iOS 13 obsahuje aj rôzny vychytávky, ktoré nás samozrejme veľmi bavia. Spomeňme len Dark Mode, šetrenie batérie počas nabíjania, sledovanie aplikácii čo sa týka údajov o našej polohe a podobne. Toto všetko je super. Keby to bez problémov fungovalo, samozrejme. To je ale akosi problém.

Presne preto vyšiel v rekordne rýchlom čase update na iOS 13.1 a presne preto nám počas včerajšieho večera blikla ďalšia aktualizácia. Tá je označená ako 13.1.1. Nejedná sa o nič veľké. Na väčšine zariadení ma tento balík vylepšení do 200 MB. Mohol by byť ale kľúčový k zlepšeniu stability systému, ktorý je na tom popravde dosť zle aj po veľkej aktualizácii na na 13.1.

Toto update prináša…

Apple k novej aktualizácii napísalo každému používateľovi do informácii o nej niekoľko viet. Pozrite sa na ne tu:

- Reklama -
  • Opravuje problémy, ktoré mohli brániť v obnove iPhonu zo zálohy.
  • Rieši problém, ktorý mohol spôsobovať rýchlejšie vybíjanie batérie.
  • Opravuje problém, ktorý mohol ovplyvňovať rozpoznávanie žiadostí pre Siri na iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max.
  • Rieši problém, pri ktorom sa návrhy vyhľadávania v Safari mohli po vypnutí znovu zapnúť.
  • Rieši problém, ktorý mohol spôsobovať pomalú synchronizáciu pripomienok.
  • Opravuje bezpečnostný problém týkajúci sa klávesníc tretích strán.

Ako môžete vidieť, s väčšinou problémov ste sa stretávali aj vy sami. Nedávno sme ste nám posielali správy a tiež písali komentáre o zhoršenej výdrži batérie.

Tak isto nový update rieši pomalú synchronizáciu pripomienok a tiež problémy s klávesnicami tretích strán. Ťažko povedať, či je to všetko alebo Apple zapracovalo aj na celkovej stabilite a rýchlosti systému, ktorá je popravde dosť mizerná na niektorých starších iPhonoch. Momentálne už novú aktualizáciu testujeme a čoskoro vám aj prinesieme výsledky. Pokojne nám do komentárov tu alebo na sociálnych sieťach píšte vaše názory na iOS 13.1.1. Zaujímajú nás.

Apple vydalo update iOS 13.1.1. Dočkáme sa končené stabilného systému? – svetapple.sk

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here