Po boku najvýkonnejšieho čipu M1 Ultra a nového počítača Mac Studio sa predstavil aj očakávaný externý monitor. Ten dostal označenie Studio Display a jedná sa o prvý prírastok do rodiny monitorov od doby, kedy Apple uviedlo na trh Pro Display XDR (2019).

Monitor Studio Display má uhlopriečku na úrovni 27″ palcov a rozlíšenie 5K, podobne ako jeho služobne starší kolega v podobe 27″ iMacu, ktorý bude pravdepodobne už čoskoro vyradený z predaja.

- Reklama -

Apple sa postaralo o integráciu čipu A13, ktorý má za úlohu okrem rýchlej odozvy a podpory jasu 600 nitov za úlohu aj mnoho ďalších funkcií vrátane napájania audio systému zloženého zo šiestich reproduktorov, 12MP prednej kamery s funkciou Center Stage a podpory systému priestorového zvuku Spatial Audio.

V rámci konektivity sa môžeme pripraviť na 3 USB-C porty s prenosovou rýchlosťou 10Gb/s a jedného Thunderbolt vstupu. Zaujímavosťou je aj konektivita v rámci funkcie Power Delivery, vďaka ktorej bude možné nabíjať MacBook priamo z monitora.

Vítanou vychytávkou je tiež možnosť spojenia až troch Studio Displejov dokopy.

Studio Display má mohutný celohliníkový kryt s tenkými rámčekmi a stojan s možnosťou naklonenia až o 30 stupňov. Ako doplnková možnosť je k dispozícii aj stojan s nastaviteľným sklonom a výškou s názvom VESA mount.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -