Nabíjanie iPhonov sa rok čo rok posúva vpred, čoho príkladom je posledná generácia technológie MagSafe. Apple sa preto konečne rozhodlo predstaviť doplnkový case s batériou, ktorá je pripevnená práve pomocou MagSafu. Battery Packov sa dočkáme pri modeloch iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max.

Doplnkový case ponúkne doplnenie kapacity batérie na niekoľko hodín, konkrétne číslo však Apple neuvádza. Napájanie je riešené klasickým lightning káblom, pričom interná batéria iPhonu môže byť dopĺňaná aj počas nabíjania Battery Packu.

- Reklama -

Aktualizácia: Pôvodne sme uviedli, že nižšie modely v podobe iPhonu 12 a iPhonu 12 Mini sa oficiálnych packov nedočkali navzdory tomu, že iné firmy venujúce sa príslušenstvu pre Apple zariadenia ich ponúkajú už hodnú chvíľu. Informáciu ale chceme opraviť, pretože uvedené verzie sa medzičasom zaradili do ponuky.

Predobjednávky zatiaľ bežia iba na oficiálnej stránke Apple, no produkt môžeme čoskoro očakávať aj u prémiových resellerov.

Pre používanie MagSafe Battery Packu je potrebné, aby ste na svojom iPhone mali nainštalovaný aspoň iOS 14.7 alebo novší. Indikátor nabitia prídavnej batérie bude možné pridať do widgetu Batérie, kde budete mať prehľad o momentálnom stave nabitia.

Napíšte nám do komentára, aký máte názor na toto riešenie vy. Apple poprvýkrát použilo externú batériu, ktorá nie je zabudovaná v samostatnom obale a z nášho pohľadu to vyzerá oveľa lepšie než predtým.

Na strane druhej, tí ktorí chcú nabíjať aj chrániť svoje zariadenie budú mať o niečo komplikovanejšiu situáciu. Ku hrúbke krytu musia prirátať ešte aj hrúbku externej batérie, ktorá nie je malá.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -