V poradovníku nových beta verzií jablkových systémov samozrejme nesmie chýbať ani nová testovacia verzia macOS Monterey 12.1. Tú Apple spustilo v rámci Beta Software programu pre vývojárov, no čoskoro by sa jej mala dočkať aj širšia verejnosť. Aktualizácia prináša SharePlay pre hovory vo FaceTime a niekoľko systémových opráv.

Nová beta prichádza 3 týždne po oficiálnom spustení veľkej aktualizácie macOS 12 Monterey, ktorá sa s niektorými novinkami značne omeškala.Registrovaní vývojári si môžu stiahnuť profil macOS Monterey 12.1 beta prostredníctvom Developer Centra a po nainštalovaní príslušného profilu bude beta verzia dostupná v klasickom menu aktualizácie softvéru v nastaveniach systému.

- Reklama -

Spoločnosť Apple tiež sprístupnila novú beta verziu macOS Big Sur 11.6.2 pre tých, ktorí ešte neprešli na Monterey z dôvodov odladenia systému alebo chýbajúcej podpory na starších zariadeniach.

SharePlay

Najpútavejšou novinkou je mnohokrát spomínaný SharePlay pre aplikáciu FaceTime. Vďaka tejto možnosti je možné v rámci hovorov zdieľať video obsah ako napríklad filmy alebo seriály z Apple TV+ alebo jednoducho zdieľať vlastnú obrazovku pre ostatných účastníkov hovoru vo FaceTime.

Apple navrhol SharePlay tak, aby fungoval natívnymi aplikáciami z produkcie Apple. Jedná sa napríklad o Apple TV, Apple Fitness+ alebo Apple Music. Na svoje si však prídu aj vývojári, ktorí majú k dispozícii aj rozhranie API, takže aplikácie tretích strán môžu potenciálne využívať funkcie SharePlay FaceTime aj v hrách a iných aplikáciách.

SharePlay je už nejaký čas k dispozícii aj v rámci aktualizácií iOS 15.1, iPadOS 15.1 a tvOS 15.1, takže macOS Monterey 12.1 zosúlaďuje Mac s ostatnými zariadeniami Apple. verejná beta nasledovaná oficiálnym spustením by mala doraziť počas najbližšieho mesiaca.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -