Celosvetová kríza týkajúca sa nedostatku čipov dobieha aj giganta z Cupertina. Apple bolo podľa posledných reportov nútené okresať plánovanú produkciu iPhonov série 13 až o 10 miliónov kusov v tomto roku. Ambície v trhových predajoch sa nakoniec nenaplnia podľa očakávaní, v ktorých chcelo Apple atakovať rekordy v predajoch.

Prečítajte si tiež  Prieskum: Ako zaujali nové iPhony 13 používateľov Apple zariadení?

Oznámenie o škrtoch v produkcii, za ktorým stojí portál Bloomberg má za následok aj pokles akcií Apple, ktoré sa prepadli o 1%. Problémy s dodávkou kľúčových komponentov majú aj hlavní dodávatelia v podobe Broadcom a Texas Instruments. Vzhľadom na tento fakt bola jablková spoločnosť nútená zredukovať výrobu a oboznámiť aj ostatných dodávateľov.

- Reklama -

Napriek nepriaznivým správam je obdivuhodné, že sa problémy týkajúce sa produkcie objavili až teraz. V prípade mnohých firiem sa kríza s polovodičmi a produkciou čipov prejavila oveľa skôr. Nič to však nemení na to, že najbližší kvartál sa výrazne podpíše nielen na obmedzenej produkcii iPhonov, ale aj ostatných jablkových zariadení.

Komplikácie sú taktiež očakávané aj v prípade blížiacich sa MacBookov Pro, ktoré má Apple predstaviť už budúci týždeň. Čerstvo oznámený Apple Event s názvom „Unleashed“ by nám okrem MacBookov Pro s čipom M1X mohol priniesť aj novú generáciu slúchadiel AirPods 3 a redizajnovaný Mac mini. Viac sa dozvieme už v pondelok 18. 10. o 19:00 nášho času, kedy konferencia prebehne.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -