Spoločnosť Apple sa tento rok rozhodla uskutočniť vylepšenie, ktoré ocenili predovšetkým používatelia, ktorí nakupovali lacnejšie verzie iPhonu 13. Reč je samozrejme o optickej stabilizácii senzora zabezpečujúcej ešte kvalitnejšie fotografie alebo videá v rôznych podmienkach.

Sensor-Shift sa po prvýkrát objavil minulý rok v iPhone 12 Pro Max a šlo o exkluzivitu, ktorú žiaden iný model nemal. V roku 2021 sa ale podarilo vyjednať s dodávateľskými reťazcami dostatok kapacít na to, aby sa funkcia mohla dostať napríklad aj do najmenšieho iPhonu 13 mini.

Informácie od výrobcov však pomaly naznačujú, že sa kompetentní mierne prerátali. Ako sa ukazuje, záujem o iPhone 13 je až extrémne vysoký a dopyt zásadne prevyšuje ponuku.

Inými slovami, výrobcovia nestíhajú dodávať dostatočný počet komponentov, aby mohli ďalšie fabriky poskladať hotové zariadenia a poslať ich priamo do predajní spoločnosti Apple.

Nepomáha ani pandémia COVID-19

Najhoršia situácia je v Taiwane, odkiaľ pochádzajú práve snímače s optickou stabilizáciou senzora. Krajinu navyše sužuje pandémia koronavírusu a aj keď by sa možno dali navýšiť výrobné kapacity, firmy to nechcú riskovať, aby dodržali prísne kvalitatívne štandardy spoločnosti Apple a zároveň neporušili žiadnu zmluvu týkajúcu sa zamestnancov a práce.

Prečítajte si tiež  Prečo chce Apple získať váš starý iPhone pri predaji toho nového? Dôvodov je viac

Zákazníkom tak nezostáva nič iné ako čakať, kým sa situácia aspoň trochu upokojí. Dobrou správou ale podľa zahraničných zdrojov ostáva, že výrobcovia uprednostňujú spoločnosť Apple pred jej konkurentmi.

Dôvodom sú samozrejme peniaze a objem výroby. Ten je v prípade americkej spoločnosti absolútne rekordný.

Dajte nám vedieť do komentára, ako dlho budete čakať na svoj iPhone 13 vy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here