Spoločnosť Apple tento rok v rámci svojho portfólia ponúkaných iPhonov zamiešala karty. Najmenšieho figuranta v podobe iPhonu mini nahradila novým modelom iPhone 14 Plus, ktorý disponuje rovnakou veľkosťou ako prémiový iPhone 14 Pro Max. Práve posledný zo spomínaných modelov by sa mal takisto dočkať svojho odchodu do dôchodku už budúci rok. Podľa známeho analytika Marka Gurmana ho nahradí pripravovaný iPhone 15 Ultra.

Prečítajte si tiež  Toto je maximálna rýchlosť nabíjania iPhonu 14 Pro Max. Budete prekvapení

Tento scenár by mohol vyplývať z taktiky jablkovej spoločnosti, v ktorej chce prehĺbiť rozdiely v ponuke všetkých zariadení. Vo svojom najnovšom príspevku Gurman opisuje, že pre iPhone 15 plánuje Apple okrem zavedenia koncovky USB-C aj prepracovaný redizajn a potenciálnu zmenu názvu. Apple by podľa Gurmana mohlo nahradiť označenie Pro Max, ktoré začalo používať ešte pri iPhone 11 novým označením Ultra.

Prechod na používanie označenia Ultra pre najvyššiu triedu iPhonu by nasledoval v stopách iných rozhodnutí o pomenovaní, ktoré spoločnosť Apple nedávno urobila. Najmä doteraz najodolnejšie prémiové hodinky Apple Watch Ultra nesú rovnaký prívlastok, ako aj najvýkonnejší čip Apple Silicon M1 Ultra, ktorý bol uvedený začiatkom tohto roka.

iPhone 14 Pro Max
Zdroj: Unsplash / Quinn Battick

Konkrétne podrobnosti o iPhone 15 sú zatiaľ pomerne skromné vzhľadom na to, že do jeho predstavenia zostáva celý rok. Všeobecne sa však očakáva, že Apple prejde pri budúcoročných iPhonoch na konektor USB-C, čo by mohol doplniť aj redizajn (aspoň v prípade verzií Pro/Ultra).

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here