Apple je jednou z najväčších firiem na svete. Jej produkcia sa sústreďuje na Čínu, ktorá je aktuálne výrazne odstavená, kvôli epidémii koronavírusu. Trpia aj zamestnanci spoločnosti, o ktorých sa však Apple snaží postarať aj v týchto ťažkých časoch. Dodáva im balíčky, ktorých obsahom je napríklad aj iPad.

Apple rozdáva čínskym zamestnancom iPad zadarmo.

Koronavírus bude mať výrazné dopady na celosvetovú ekonomiku. Pocítilo to už aj Apple, ktorému výrazne klesli akcie – až pod úroveň 300$. Stalo sa tak po tradičnom stretnutí akcionárov, ktoré sa konalo niekoľko dní dozadu. Firma má obrovské problémy najmä v Číne.

Niektoré jej prevádzky nefungujú vôbec, iné zase fungujú len vo veľmi obmedzenom režime. To isté platí samozrejme aj pre kancelárie a kontaktné centrá. Apple nechce v tomto smere riskovať a radšej veľa svojich zamestnancov (najmä v epicentre nákazy) posiela do domácej karantény. V nej ich teraz prekvapil pomerne štedrý balík.

Prostredníctvom sociálnej siete Weibo sa šíria fotografie, čo to vlastne pracovníci obdržali. Apple sa zameralo hlavne na najnutnejšie veci. Nájdeme tu čaj, kávu, nejaké keksy, dezinfekciu na ruky či ochranné rúška na tvár. To čo však pravdepodobne mnohých prekvapilo je aj prítomnosť iPadu (pravdepodobne 10,2″) modelu, ktorý zamestnanci dostali od Applu úplne zadarmo.

Zariadenie síce nie je nijako extra drahé (jeho cena sa pohybuje na úrovni 300$). Napriek tomu je to veľmi štedrý bonus, ktorému sa ľudia veľmi potešili. Ak vás zaujíma, prečo práve iPad, dôvod je logický. V krajine popularita tohto produktu v posledných dňoch výrazne stúpla. Je to práve kvôli karanténe. Pomocou iPadu sa dá pracovať, vzdelávať a v nudných chvíľach vie do domácnosti priniesť aj trochu zábavy.

Iniciatíva spoločnosti Apple spríjemniť život ľuďom, ktorí sú aktuálne postihovaní koronavírusom nám je prinajmenšom veľmi sympatická. Čo si o nej myslíte vy, dajte nám vedieť v komentároch.

Apple rozdáva čínskym zamestnancom iPad zadarmo.
Apple rozdáva čínskym zamestnancom iPad zadarmo.

Prečítajte si tiež  iOS 13.4 a ďalšie operačné systémy, prichádzajú v nových beta verziách.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.