Apple nedávno rozšíril prístup k svojmu diagnostickému softvéru pre hardvér, ktorý bol predtým exkluzívny iba pre oficiálne obchody a autorizovaných servisných partnerov. Tento krok spoločnosť vykonala v iniciatíve rozšírenia programu “Urob si sám”.

Ten umožňuje spotrebiteľom používať originálne náhradné diely Apple spolu so servisnými postupmi a vykonávať opravy na zariadeniach vlastnoručne. Po novom bol širokej verejnosti sprístupnený aj diagnostický nástroj, ktorý slúži na identifikáciu hardvérových problémov. Nástroj využíva sériu rôznych testov, ktoré môžu odhaliť chyby v komponentoch ako sú displeje, káble, kamery a podobne.

Podľa analýzy od známeho portálu iFixit, ktorý sa zaoberá servisom Apple zariadení, je nástroj veľmi užitočný. Novinka poskytuje napríklad konkrétne čísla článkov podpory Apple pre riešenie zistených problémov.

Apple rozširuje program domácich opráv

iPhone výmena batérie
Zdroj: DALL-E

Niektoré výsledky diagnostiky však podľa zistení môžu byť nejasné a občas len indikujúce prítomnosť neoriginálnych dielov bez ďalšieho vysvetlenia ich funkčnosti. Nástroj bol pôvodne navrhnutý tak, aby technikom spoločnosti Apple umožnil overiť prítomnosť všetkých originálnych súčiastok.

Napriek niektorým obmedzeniam môže byť tento nástroj cenným pomocníkom pre tých, ktorí kupujú použité jablkové smartfóny. Vďaka novému nástroju si môžu overiť stav zariadenia a prítomnosť originálnych dielov, ktoré sa v ňom nachádzajú. Okrem toho môže servisným technikom tretích strán uľahčiť rýchlejšie diagnostikovanie problémov.

Portál iFixit dodal, že samotná existencia nástroja od Apple je pozitívnym krokom a v konečnom dôsledku bude prínosom pre užívateľov. Ak teda patríte medzi domácich kutilov, ktorí zvládnu opravu iPhonu či iPadu aj sami, túto novinku určite radi využijete.

Prečítajte si tiež  Nový teardown MacBooku Air M3 odhaľuje veľkú zmenu v porovnaní s predošlým modelom

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJiFixit
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.