Známy YouTube kanál iFixit, ktorý sa už roky venuje rozoberaniu nových Apple zariadení, si tentokrát zobral na paškál nový MacBook Air s čipom M3, ktorý bol predstavený minulý týždeň. Video odhaľuje to, o čom sa špekulovalo už po spustení jeho predaja. Nová 13″ verzia MacBooku Air s 256 GB úložiskom obsahuje dve flash pamäte po 128 GB, čím potešila ohromné množstvo potencionálnych záujemcov. Apple sa vrátil k tejto konfigurácii po kontroverzii s modelom minulej generácie, ktorý mal príliš pomalé úložisko.

Táto konfigurácia umožňuje SSD disku dosiahnuť vyššie rýchlosti zápisu a čítania, ako predchádzajúci model s čipom M2. Ten totiž disponoval iba jedným 256 GB NAND čipom. Prvé testy pri tom naznačujú, že táto zmena sa odzrkadlila naozaj výrazne. SSD v modeli M3 má až o 33 % vyššiu rýchlosť zápisu a až o 82 % vyššiu rýchlosť čítania ako SSD v modeli s čipom M2, čo je zásadný rozdiel. Táto zmena sa vzťahuje rovnako aj na základný model 15″ MacBooku Air s čipom M3.

MacBook Air sa vrátil k osvedčenej konfigurácii SSD

Apple sa v minulosti stretol s kritikou za použitie jedného 256 GB čipu v základnom modeli MacBook Air M2, no bežný používateľ by si pomalšie rýchlosti nemal všimnúť. Išlo skôr o obmedzenie pre náročnejších spotrebiteľov. Nový základný model MacBook Air M3 prináša SSD rýchlosti späť na úroveň základného modelu MacBook Air M1, čo by malo odstrániť obavy ohľadom obmedzení výkonu.

MacBook Air s čipom Apple Silicon M3 oficiálne vošiel do predaja 8. marca a je dostupný v 13″ a 15″ verzii. K dispozícii sú farebné prevedenia Midnight, Starlight, Space Gray a Silver a cena základného modelu štartuje na Slovensku na hranici 1 299 € s DPH.

Prečítajte si tiež  MacBook Air M3 vs MacBook Air M2. Rozdiel vo výkone vás prekvapí

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -