Sociálna sieť Twitter prešla za posledný rok, odkedy ju vlastni najbohatší muž sveta Elon Musk poriadnymi zmenami. Tou najzásadnejšou bola zmena názvu na X, čo má symbolizovať akúsi prípravu na aplikáciu, s ktorou budeme môcť robiť úplne všetko. Nepôjde teda len o sociálnu sieť, ktorou je X ešte stále aj dnes.

A aj keď veľa fanúšikom Elona Muska tieto kroky imponujú, hlavným problémom X je to, ako moc sa spája so svojim majiteľom. To prekáža aj spoločnosti Apple, ktorá podľa portálu Macrumors pozastavila na tejto sociálnej sieti inzerciu. Firma týmto spôsobom vyjadruje nesúhlas s antisemitskými poznámkami, ktoré Musk zdieľal v stredu.

Apple pritom na X inzeroval aj po tom, čo platformu opustili iné veľké spoločnosti. Firme za to poďakoval aj priamo Elon Musk, ktorý spoločnosť Apple označil za jedného z najväčších inzerentov.

Je síce pravda, že cupertinský gigant dočasne pozastavil inzerciu presne pred rokom (v novembri 2022) a dokonca pohrozil, že ak sa veci na Twitteri nedostanú na pravú mieru, aplikáciu sociálnej siete stiahne z App Store. Napokon sa, ale celá táto vyhrotená situácia upokojila.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Celý spor sa totiž skončil potom, čo sa Elon Musk a Tim Cook stretli priamo v centrále spoločnosti Apple neskôr v roku 2022. Obaja lídri si pravdepodobne všetko vyjasnili a napokon celú situáciu uzavreli ako nedorozumenie.

V súčasnosti nie je vôbec známe, ako bude pokračovať inzercia spoločnosti Apple na sociálnej sieti X a ani to, či sa sem firma ešte niekedy vráti. Nechajme sa prekvapiť. Každopádne X bez takto veľkého inzerenta môže mať problémy.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Miliardové zlyhanie Apple? Firma možno nikdy nevyvinie tento komponent
Môže ťa zaujímať
- Reklama -