Pred pár hodinami sme vás informovali o tom, že sociálna sieť Twitter možno zmení logo a tiež svoj názov. Očakávania sa teraz stali realitou, keď túto informáciu potvrdila už aj generálna riaditeľka sociálnej siete Linda Yaccarino, či jej kontroverzný majiteľ a zároveň najbohatší muž na svete Elon Musk.

Ikonický modrý vtáčik už teraz zmizol a nahradilo ho veľké písmeno „X“, čo je aj názov novej sociálnej siete. Elon Musk tiež využil doménu, ktorú v roku 2017 kúpil od PayPal. Vďaka tomu na sociálnu sieť môžete pristupovať aj prostredníctvom X.com.

Ako informuje Yaccarino, Twitter urobil obrovský kus práce a vo svete zmenil spôsob, akým medzi sebou komunikujeme. Jeho nová verzia s názvom X má ísť ešte ďalej.

Samotnú zmenu už niekoľko dní a hodín avizoval aj Elon Musk, no nikto presne netušil, akým spôsobom ku nej dôjde. Teraz už je jasné, že Twitter prechádza celkovým rebrandingom. 

Dôvod tejto zásadnej zmeny spočíva napríklad v klesajúcich príjmoch z reklamy, ktorým sociálna sieť čelí už dlhšiu dobu.

Podľa oficiálneho vyjadrenia sa uvedená zmena názvu či loga nedotkne len značky sociálnej siete. X bude samostatnou a hlavne revolučnou platformou, ktorá má zásadne ovplyvniť celý technologický priemysel.

Inšpiráciu bude čerpať z čínskej komunikačnej platformy WeChat, cez ktorú je možné komunikovať (text, zvuk, video), no rovnako si na nej viete nakúpiť alebo dokonca využívať bankové a finančné služby. O tom, že sa aj Twitter, respektíve X bude uberať týmto smerom sa Musk zmienil už v minulosti.

Loopi Eco Case
Reklama

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tomto celom myslíte vy a či budete používať novú platformu s názvom X. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Elon Musk chcel byť CEO Apple. Tim Cook mu za to nadával do telefónu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here