Pred pár hodinami sme vás informovali o tom, že sociálna sieť Twitter možno zmení logo a tiež svoj názov. Očakávania sa teraz stali realitou, keď túto informáciu potvrdila už aj generálna riaditeľka sociálnej siete Linda Yaccarino, či jej kontroverzný majiteľ a zároveň najbohatší muž na svete Elon Musk.

Ikonický modrý vtáčik už teraz zmizol a nahradilo ho veľké písmeno „X“, čo je aj názov novej sociálnej siete. Elon Musk tiež využil doménu, ktorú v roku 2017 kúpil od PayPal. Vďaka tomu na sociálnu sieť môžete pristupovať aj prostredníctvom X.com.

Ako informuje Yaccarino, Twitter urobil obrovský kus práce a vo svete zmenil spôsob, akým medzi sebou komunikujeme. Jeho nová verzia s názvom X má ísť ešte ďalej.

Samotnú zmenu už niekoľko dní a hodín avizoval aj Elon Musk, no nikto presne netušil, akým spôsobom ku nej dôjde. Teraz už je jasné, že Twitter prechádza celkovým rebrandingom. 

Dôvod tejto zásadnej zmeny spočíva napríklad v klesajúcich príjmoch z reklamy, ktorým sociálna sieť čelí už dlhšiu dobu.

Podľa oficiálneho vyjadrenia sa uvedená zmena názvu či loga nedotkne len značky sociálnej siete. X bude samostatnou a hlavne revolučnou platformou, ktorá má zásadne ovplyvniť celý technologický priemysel.

Inšpiráciu bude čerpať z čínskej komunikačnej platformy WeChat, cez ktorú je možné komunikovať (text, zvuk, video), no rovnako si na nej viete nakúpiť alebo dokonca využívať bankové a finančné služby. O tom, že sa aj Twitter, respektíve X bude uberať týmto smerom sa Musk zmienil už v minulosti.

Loopi Eco Case
Reklama

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tomto celom myslíte vy a či budete používať novú platformu s názvom X. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 prinesie jednu z najkontroverznejších zmien za posledných 16 rokov. Potvrdil to ďalší zdroj
Môže ťa zaujímať
- Reklama -