Za posledné roky sme si už zvykli na to, že spoločnosť Apple predstavovala na jar novú farbu pre svoju aktuálnu generáciu smartfónov. A hoci to bola pekná tradícia, podľa Macrumors v roku 2024 skončí. Zdroje blízke tomuto portálu naznačujú, že sa v tejto sezóne nemusí objaviť nová farba iPhonu 15.

Spoločnosť Apple tradične predstavovala nové farebné varianty svojich iPhonov na jar, aby zvýšili záujem spotrebiteľov a udržala dynamiku predajov až do ďalšieho veľkého vydania, ktoré je zvyčajne naplánované na jeseň, konkrétne na mesiac september. Táto stratégia je trvalou súčasťou marketingu spoločnosti Apple, pričom nové farby zvyčajne sprevádzajú silné reklamné kampane zamerané na prilákanie nových kupujúcich.

Spoločnosť Apple napríklad v roku 2017 predstavila červený variant pre iPhone 7 a v roku 2018 pre iPhone 8. Po krátkej pauze v rokoch 2019 a 2020 spoločnosť predstavila nové odtiene pre iPhone 12 v roku 2021 s výraznou fialovou farbou a pre iPhone 13 / 13 Pro v roku 2022 s elegantným zeleným prevedením. Minulý rok boli iPhone 14 a iPhone 14 Plus uvedené na trh v žiarivej žltej farbe.

iPhone 15 zrejme nepríde na jar 2024 v novej farbe

iPhone 15
Zdroj: YouTube / Dion Schuddeboom / Noah Herman (úprava redakcie + snímka obrazovky)

Tento rok sa však zdá byť výnimkou. Únik informácií na čínskej sociálnej sieti Weibo, o ktorých napísal známy leaker Instant Digital naznačujú, že spoločnosť Apple neplánuje na jar tohto roku uviesť novú farbu pre iPhone 15.

Táto fáma dostáva vysokú dôveryhodnosť najmä kvôli tomu, že spoločnosť Apple nedávno uviedla na trh niekoľko nových farieb puzdier a remienkov pre Apple Watch, ktoré zvyčajne prichádzajú po boku nových farieb iPhonov.

Táto odchýlka od normy vyvoláva otázky o stratégii spoločnosti Apple na udržanie dynamiky predaja v polovici výrobného cyklu smartfónov.

Hoci Apple oficiálne nepotvrdil absenciu novej farby iPhonu 15, zdá sa, že spoločnosť sa v poslednom čase zameriava na osvieženie príslušenstva a potenciálne prípravy na uvedenie ďalších produktov. Oneskorenia vo výrobe tiež posunuli vydanie nových iPadov na máj.

Hoci je vždy rozumné brať podobné fámy s rezervou, táto zmena by mohla signalizovať nový prístup spoločnosti Apple k riadeniu životného cyklu svojich produktov a marketingových stratégií. Nechajme sa prekvapiť, ako to vo finále dopadne.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Toto sú všetky novinky, ktoré sa objavia v Apple TV novej generácie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -