Príchod nových modelov iPadov už doslova visí na vlásku. Spoločnosť Apple ich predstavenie síce odložila, no zdá sa, že nie na dlho. Pôvodne sa odhadovalo, že by nadchádzajúce modely iPadu Pro a iPadu Air mali prísť v období medzi marcom a aprílom. Renomovaný analytik dodávateľského reťazca Apple Mark Gurman z Bloombergu to však vidí inak.

Podľa Gurmana sa Apple stretol s niekoľkými výzvami v produkcii, ktoré sa mu však podarilo prekonať. Nové modely iPadov Pro s OLED displejmi ako aj klasický iPad Air spolu s novou verziou s 12,9″ obrazovkou sa ukáže svetu už v priebehu mája. Obidve modelové rady sa tak dočkajú len mierneho odkladu.

iPad Pro a iPad Air už klope na dvere

Na uvedenie nových jablkových tabletov čakáme dlhých 18 mesiacov, keďže minulý rok nepriešiel žiadny nový model. Celkovo sa môžeme tešiť až na štvoricu nových iPadov, ktoré sú určené ako pre profesionálov, tak aj pre štandardných používateľov. Apple však chystá aj nové príslušenstvo, ktoré chce predstaviť po boku tabletov.

Prvou novinkou v oblasti dodatkového hardvéru bude vylepšená klávesnica Magic Keyboard pre iPad Pro, ktorá dostane hliníkový kryt, väčší trackpad a ďalšie dizajnové zlepšenia.

Očakávať môžeme aj novú generáciu ceruzky Apple Pencil, ktorá dostane nové gestá a magnetické hroty. V hre je dokonca aj podpora pre systém visionOS, vďaka ktorej bude zariadenie v budúcnosti kompatibilné s náhlavnou súpravou Apple Vision Pro.

iPad Pro zadná strana
Zdroj: Unsplash / Daniel Romero

Apple nezabúda ani na menej náročných používateľov

V kategórii tabletov od spoločnosti Apple ešte chvíľu ostaneme. Nedávne správy totiž naznačujú, že gigant z Cupertina chce tento rok osviežiť celú ponuku iPadov, čo znamená, že aktualizácie sa dočká aj základný iPad a iPad mini.

základný iPad a iPad mini
Zdroj: SvetApple

Hlavnou novinkou by v prípade oboch verzií mal byť nový čip, vylepšenia pre zadný kamerový systém a pravdepodobne aj zahrnutie technológií Wi-Fi 6E a Bluetooth 5.3. Na iPad mini a ipad 11. generácie si však budeme musieť počkať o niečo dlhšie. Apple ich pravdepodobne odhalí koncom roka.

Keďže pôjde iba o menšie hardvérové aktualizácie, predstavenie prebehne s najväčšou pravdepodobnosťou formou tlačovej správy. Je však isté, že z tohtoročnej ponuky nových iPadov si vyberie každý záujemca.

Prečítajte si tiež  V databáze Apple sa objavili nové modely iPadov. Problém je, že zatiaľ neexistujú

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -