App Store s rekordnými tržbami

Apple zažíva to najlepšie obdobie a dôkazom nie sú iba fantastické predaje iPhonov či Macov ale tiež stále narastajúca popularita softvérových služieb, medzi ktoré radíme aj internetový obchod App Store.

Technologický gigant na ňom dosiahol počas uplynulých 12 mesiacov (v roku 2020) tržby vo výške 64 miliárd dolárov, čo je ďaleko viac, než v predošlom období. Ak by sme sa pozreli na rok 2019, tržby predstavovali „iba“ 50 miliárd dolárov a v roku 2018 to bolo cca 48,5 miliardy dolárov.

Medziročný rast sa teda pohybuje na úrovni 28% (2020 vs 2019), čo je výrazne viac, než v období 2019 vs 2018, kedy predstavoval iba 3,1%. Technologický gigant už nezvykne zverejňovať celkové tržby z App Sotre (od roku 2013), ale na miesto toho informuje o čiastke, ktorá bola odoslaná na účty vývojárov.

Od roku 2008, kedy bol App Store spustený (iPhone 3G), bolo vyplatených cca 200 miliárd dolárov pre tvorcov jeho aplikácií. Na to, že Steve Jobs pôvodne tento systém odmietal to nie je zlý výsledok. V súčasnosti mu okrem čistého predaja aplikácií pomáhajú aj in-app nákupy či rôzne formy predplatného.

Napíšte nám do komentára, ako často nakupujete v App Store a aká bola najdrahšia aplikácia, ktorú ste si kedy nainštalovali do svojho iOS/macOS zariadenia. Budeme radi za všetky vaše postrehy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.