Jablková spoločnosť pod vedením Steva Jobsa nikdy nepotrebovala používať špeciálne pero-stylus na ovládanie svojich produktov. Podľa samotného zakladateľa nám na to vystačili naše prsty. Ako však plynie čas, aj spoločnosť ako je Apple sa musí prispôsobiť konkurencií, a tak aj v Cupertine získali patent na nenávidený stylus!
Steve Jobs ich nenávidel
Zakladateľ spoločnosti Apple sa netajil tým, že nenávidí túto technológiu. Môžme si napríklad pamätať, ako bol predstavovaný v roku 2007 prvý iPhone. Steve vtedajšie smartfóny, ktoré používali poväčšine omnoho menší displej (ovládaný stylusmi) a QWERTY klávesnicu úplne znemožnil a ako hlavnú výhodu iPhone vyzdvihol fakt, že sa dá ovládať len pomocou našich prstov. To samozrejme uplatnil aj o tri roky neskôr, kedy predstavil iPad. Ten taktiež nepodporuje stylusy.
Konkurencia
Apple je veľmi silný hráč, no konkurencia je veľká a v Cupertine sa musia prispôsobovať. Ukázalo sa to napríklad aj v prípade iPhonu, kedy boli tento rok predstavené až dva modely s uhlopriečkami 4,7″ a 5,5″. Konkurenčné spoločnosti používajú stylusy už nejaký ten piatok. Napríklad taký Samsung predstavil svoje „inteligentné“ pero S-Pen ešte v roku 2011 odkedy sa jeho vývoj posunul výrazne smerom vpred. Dnes je pero tak obľúbené, že množstvo používateľov iPadu potrebuje niečo podobné a tak siahajú po lacných riešeniach od čínskych výrobcov. Čoskoro však už možno nebudú musieť!
Patent-Stylus
Apple si podalo patent, za ktorý by pravdepodobne za vedenia Steva Jobsa padali hlavy. Ide o veľmi jednoduchý stylus, ktorý podľa všetkého v sebe nemá ukryte nijaké „extra“ funkcie. Zato však ide o technológiu, ktorá sa nemala nikdy objaviť v spoločnosti akou je Apple. Keď sa však nad tým zamyslíme a stylus si spojíme s pripravovaným iPadom Pro, ktorý má ponúknuť uhlopriečku až 12,2″-12,9″, tak by nemusela byť od veci práca so zariadením v spojitosti s dotykovým perom. Napríklad upravovanie tabuliek či samotné kreslenie by mohlo byť vďaka stylusu pre mnohých majiteľov omnoho pohodlnejšie ako za pomoci vlastných prstov. Uvidíme teda, ako to celé dopadne. Je možné, že stylus nikdy neuvidíme, vzhľadom na to, že by nešlo o prvý patent, ktorý bol predstavený, no nezrealizovaný.