Spoločnosť Apple nám už o niekoľko mesiacov predstaví úplne nový iPhone 16, ktorý prinesie množstvo nových technologických vylepšení. A hoci je toto zariadenie zatiaľ prísne utajované, firma nedokáže zabrániť únikom niektorých komponentov, ktoré si už dala vyrobiť v uplynulých mesiacoch.

Jedným z takýchto komponentov je aj akumulátor, ktorý Apple v každom iPhone 16 zásadne prepracuje. Technologický gigant v prvom rade použije iný materiál krytu, konkrétne oceľ namiesto hliníka. Tá má síce horšie vlastnosti z hľadiska práce s teplotou pri použití v mobilnom zariadení a zároveň je ťažšia, no oveľa viac vyhovuje reguláciám.

Spoločnosť Apple totiž chce splniť požiadavky európskej únie (a možno aj iných regiónov) na to, aby bola batéria v iPhone ľahko vymeniteľná napríklad aj pre bežného zákazníka.

iPhone 16
Zdroj: X / Majin Bu

Dnes totiž ľudia musia navštíviť za týmto úkonom autorizované servisné stredisko, ktorého služby nie sú lacné a to ich od výmeny degradovanej batérie v zariadení odrádza.

Namiesto toho si teda radšej kúpia nový iPhone a ten starý, ktorý by pokojne mohol fungovať ešte niekoľko rokov prestanú používať. Určite nám dáte za pravdu, že to nie je moc ekologické riešenie.

Vyššia hustota aj kapacita batérie v iPhone 16

iPhone 16
Zdroj: X / Majin Bu

Známy leaker Majin Bu na sociálnej sieti X zverejnil zábery, ktoré nám ukazujú nový akumulátor pre základný iPhone 16. Ako môžete vidieť sami, batéria má kovový plášť a takisto je vyrobená v tvare písmena „L“, vďaka čomu dokáže ponúknuť viac kapacity, ako tradičná obdĺžniková batéria, ktorú používa predošlý iPhone 15.

Batéria v tvare písmena „L“ však nie je žiadnou novinkou, nakoľko aj Apple ju doposiaľ implementoval napríklad do iPhonu 15 Pro Max či niektorých starších high-end modelov. Každopádne v základných 6,1″ zariadeniach sa zatiaľ moc nepoužívala.

Podľa dávnejších únikov, o ktoré sa postaral analytik Ming-Chi Kuo pre portál 9to5mac Apple použije v iPhone 16 hustejšie akumulátory, ktoré pri rovnakých rozmeroch budú schopné ponúknuť viac kapacity v mAh.

iPhone 16
Zdroj: X / Majin Bu
iPhone 16
Zdroj: X / Majin Bu

Dnešný únik napríklad ukazuje, že batéria v iPhone 16 má mať kapacitu až 3 597 mAh, čo je značný posun oproti batérii v iPhone 15, ktorá má kapacitu 3 349 mAh.

Samozrejme, tento údaj treba brať ešte stále s rezervou, nakoľko akumulátor nemusí pochádzať z finálneho produktu, ale pokojne aj z prototypu. Každopádne to však vyzerá tak, že sa spoločnosť Apple v tomto smere polepší. Nechajme sa prekvapiť.

iPhone bol v minulosti často kritizovaný za svoju nedostatočnú výdrž batérie. Apple na tom, ale zapracoval a dnes sa stal v tejto oblasti lídrom. Dúfajme, že iPhone 16 posunie hranice na úplne nový level. Zariadenie bude predstavené začiatkom septembra 2024.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Slovenský Facebook dostane umelú inteligenciu. Meta nás na to už pripravuje

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -