Na WWDC 2020 sme sa dozvedeli, že v Cupertine pracujú na svojich vlastných ARM procesoroch pre Mac. Do konca roka by sme mali vidieť prvé výsledky priamo v počítačoch. Vďaka dnešnej správe od DigiTimes poznáme zariadenia, v ktorých bude mať čip Apple Sillicon premiéru.

Prvé počítače s novým ARM procesorom

Vyzerá to tak, že spoločnosť Apple svoje ARM procesory použije po prvýkrát v MacBooku Pro 13″ a MacBooku Air. Oba počítače by sa mali dostať do predaja v druhom polroku 2020. Prechod z procesorov Intel x86 na čipy Apple Sillicon pochopiteľne nebude jednoduchý. Celý proces má trvať minimálne ďalšie 2 roky. Na konci by mal mať zákazník na výber už iba riešenie od jablkovej spoločnosti. Niečo podobné sa očakáva aj pri grafických kartách.

Pre cupertinského giganta je to jeden z najväčších a najodvážnejších krokov pri zariadeniach Mac za posledné desaťročia. Nové procesory by mali poskytnúť oveľa vyšší výkon, lepšiu efektivitu a nižšiu energetickú náročnosť, než súčasný hardvér. Apple sa nebude musieť viazať na svojho dodávateľa, s ktorým bol v poslednej dobe nespokojný. Jediné, čo bude potrebné je starostlivý vývoj a celkové zvládnutie produkcie.

Nakoľko ide o jednu z najväčších technologických spoločností sveta, neočakávame, že by to kompetentní nezvládli. S vývojom ARM majú inžinieri bohaté skúsenosti pri mobilných zariadeniach. Nechajme sa prekvapiť, ako to dopadne s počítačmi Mac. Držíme palce!

Apple predstavilo nový MacBook Air
Apple Sillicon sa tento rok ukáže v týchto 2 počítačoch.

zdroj

Prečítajte si tiež  Všetci sú v červených číslach okrem Apple. Mac láme predajné rekordy a jeho podiel na trhu rastie!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.